Koncerty

HVOB sa vo februári vrátia do Bratislavy s novým albumom

Viedenské elektronické duo HVOB sa po dva a pol roku opäť ukáže na Slovensku. Rakúšania Anna Müller a Paul Wallner sa v rámci koncertnej série Dobrý výber predstavia v piatok 7. februára 2020 v Majestic Music Clube (MMC) v Bratislave. Vstupenky sa už predávajú v sieti Tootoot.fm. Prvá várka je za 28 eur, neskôr sa cena zvýši na 32 eur.


HVOB sa sformovali v roku 2012. Kým Anna skladá, produkuje a stará sa o hypnotické vokály, Paul je zodpovedaný za finalizáciu skladieb vo svojom štúdiu. Po vydaní debutového EP a následne aj prvého albumu sa dvojica veľmi skoro dostala do pozornosti prestížnych festivalov (vystúpenie na  nemeckom Melt!e už v roku 2012) a začala cestovať po celom svete. Dostala sa do Indie, Austrálie, Afriky, ale aj na také miesta ako kultový festival Burning Man v USA či legendárny japonský Fuji Rock. 

Ak by ste si ju chceli vyhľadať na YouTube, odporúčame vystúpenie v Boiler Roome, ktoré má doteraz viac ako 1,7 milióna pozretí/vypočutí. 

Na Slovensku dvojica po prvý raz vystúpila v roku 2016 na festivale Grape a o rok neskôr sa ukázala v MMC. Tentoraz pride do slovenskej metropoly predstaviť nový album Rocco, ktorý je rovnako ako jej predošlé počiny HVOB (2013), Trialog (2015) a Silk (2017) konceptuálnym albumom. Všetkých 13 skladieb na novinke spájajú témy ako opúšťanie, rozchody a nové začiatky. 

“Ak chcete prirovnanie, skúste pomiešať tanečný minimalizmus Fluke alebo Underworld s melanchóliou Faithless. Áno, HVOB jasne vychádzajú z tanečnej estetiky deväťdesiatkových žánrových velikánov, no na druhú stranu i s novým albumom predávajú mainstreamovému poslucháčovi správu, že v súčasnej tanečnej elektronickej tvorbe má fanúšik možnosť nájsť aj medzi krikľavými, prvoplánovými hviezdami rôznych tanečných monstrakcií vkusnú žánrovú alternatívu,” napísali o albume v českom magazíne Uni.  


Februárové ystúpenie HVOB bude súčasťou spomenutej koncertnej série Dobrý výber. ktorú z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a SOZA. 

V rámci nej už MMC hostil Benjamina Clementinea, Apparata, The Asteroids Galaxy Tour a Movits! Posledným tohtoročným koncertom bolo v nedeľu večer vystúpenie švajčiarskej formácie The Young Gods.

  Štýlové dizajnové ponožky
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.