Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

HVOB sa vo februári vrátia do Bratislavy s novým albumom

Viedenské elektronické duo HVOB sa po dva a pol roku opäť ukáže na Slovensku. Rakúšania Anna Müller a Paul Wallner sa v rámci koncertnej série Dobrý výber predstavia v piatok 7. februára 2020 v Majestic Music Clube (MMC) v Bratislave. Vstupenky sa už predávajú v sieti Tootoot.fm. Prvá várka je za 28 eur, neskôr sa cena zvýši na 32 eur.

HVOB sa sformovali v roku 2012. Kým Anna skladá, produkuje a stará sa o hypnotické vokály, Paul je zodpovedaný za finalizáciu skladieb vo svojom štúdiu. Po vydaní debutového EP a následne aj prvého albumu sa dvojica veľmi skoro dostala do pozornosti prestížnych festivalov (vystúpenie na  nemeckom Melt!e už v roku 2012) a začala cestovať po celom svete. Dostala sa do Indie, Austrálie, Afriky, ale aj na také miesta ako kultový festival Burning Man v USA či legendárny japonský Fuji Rock

Ak by ste si ju chceli vyhľadať na YouTube, odporúčame vystúpenie v Boiler Roome, ktoré má doteraz viac ako 1,7 milióna pozretí/vypočutí. 

Reklama

Na Slovensku dvojica po prvý raz vystúpila v roku 2016 na festivale Grape a o rok neskôr sa ukázala v MMC. Tentoraz pride do slovenskej metropoly predstaviť nový album Rocco, ktorý je rovnako ako jej predošlé počiny HVOB (2013), Trialog (2015) a Silk (2017) konceptuálnym albumom. Všetkých 13 skladieb na novinke spájajú témy ako opúšťanie, rozchody a nové začiatky. 

“Ak chcete prirovnanie, skúste pomiešať tanečný minimalizmus Fluke alebo Underworld s melanchóliou Faithless. Áno, HVOB jasne vychádzajú z tanečnej estetiky deväťdesiatkových žánrových velikánov, no na druhú stranu i s novým albumom predávajú mainstreamovému poslucháčovi správu, že v súčasnej tanečnej elektronickej tvorbe má fanúšik možnosť nájsť aj medzi krikľavými, prvoplánovými hviezdami rôznych tanečných monstrakcií vkusnú žánrovú alternatívu,” napísali o albume v českom magazíne Uni.  

Februárové ystúpenie HVOB bude súčasťou spomenutej koncertnej série Dobrý výber. ktorú z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a SOZA. 

Reklama

V rámci nej už MMC hostil Benjamina Clementinea, Apparata, The Asteroids Galaxy Tour a Movits! Posledným tohtoročným koncertom bolo v nedeľu večer vystúpenie švajčiarskej formácie The Young Gods.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...