Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Ilona Csáková vydáva nový štúdiový album POŘÁD JSEM TO JÁ

Ilona Csáková, speváčka s jedným z najpodmanivejších hlasov, tento rok oslavuje 32 rokov na scéne a pri tej príležitosti dopriala sebe i všetkým svojim fanúšikom darček – nový štúdiový album s veľavravným názvom Pořád jsem to já. 

Pätnásť piesní, ktoré sa na novinku vošli, sú určitou retrospektívou Iloninej minulosti, vítaným potvrdením zaujímavej súčasnosti, ale tiež nádejným posunom do budúcnosti. To napokon potvrdzuje aj bonusová skladba Abych byla IN, ku ktorej vznikol vydarený videoklip.  

„Vybrala som pesničky, ktoré majú poslucháči radi, ale vybrala som aj také, ktoré nie sú také známe. Dve novinky zase naznačujú smer a cestu, ktorou by som sa v blízkej budúcnosti chcela uberať. Prizvala som na tento album big band, pretože milujem swing a páči sa mi zvuk veľkého orchestra,“ dodáva Csáková k novinke, ktorá vychádza dnes, 6. apríla v Supraphone.

Reklama

Nový swingový kabát dostali piesne z Iloninej hitovej éry, napríklad skladby Proč mě nikdo nemá rád, Tornero, Pink alebo Malý vůz. Ilona album nahrala s podporou big bandu a sily spojila s najmladším spievajúcim kapelníkom Petrom Sovičom.

„Ilonu som počúval už ako chlapec v puberte, a keď som dostal možnosť podieľať sa na jej albume, dosť ma to potešilo. Spýtal som sa jej, či by nestálo za to jej skladby prerobiť po vzore vývoja v svetovej populárnej hudbe v rámci crossoveru žánrov do jazzu a swingu. Samotné nahrávanie prebiehalo skvelo, pretože Ilona je vo svojom prejave veľmi invenčná. Naspievala si aj všetky vokály na album sama, a to ma muzikantsky veľmi baví. Myslím si, že nový album je atraktívny a páči sa mi jeho žánrová pestrosť, ktorú, dúfam, ocenia aj poslucháči. Ilona si s veľkou kapelou rozumie a myslím si, že to je na jej výkone počuť,“ poznamenáva kapelník Golden Big Bandu Prague Petr Sovič.

Okrem overených hitov nájdu poslucháči na novinke i piesne, ktoré zložili Ondřej G. Brzobohatý, Jiří Škorpík, Augustin Bernard, Patricie alebo tituly, ktoré fanúšikovia v podaní Ilony ešte nepoznajú. Jedným z nich je i úplna novinka – dueto s Karlom Gottom s názvom Pláč (Crying).

Reklama

Speváčka k tomu dodáva: „Ani som netušila, akou zásadnou sa pre mňa stane pieseň Pláč v podaní Karla Gotta. Postupom času som zistila, že je to pieseň, ktorú napísal Roy Orbison, a keď som ju potom do tretice objavila vo filme Davida Lyncha Mulholland Drive ako Llorando, zamilovala som sa do nej definitívne. To zistil Karel a vyhlásil, že si ju spoločne raz zaspievame. A stalo sa. Tak sa mi splnilo jedno z mojich ďalších veľkých prianí.“

Výrazným charakterom albumu je skvelý zvuk, ktorý je výsledkom veľkorysého spôsobu nahrávania. Počas neho totiž dostali zásadný priestor „živé“ nástroje a veľké hudobné teleso a vznikol tak skutočne vydarený swingový album. „Páči sa mi na Ilone, že ide ťažšou cestou a snaží sa zaujať poslucháčov spoluprácou s veľkým orchestrom, čo bežne robia interpreti hlavne v zahraničí,“ komentuje to kapelník Petr Sovič.

Reklama

Podmanivý charakter novinky Pořád jsem to já podporujú štýlové fotografie Lenky Hatašovej, ktorá s citom sebe vlastným nafotila fotoset, ktorý výborne dokresľuje novú éru kariéry speváčky s tajomným altom a charizmatickým vystupovaním.

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Americká speváčka, ktorá si hovorí Lana Del Rey, vydala už tento rok v marci kritikmi ospevovaný album s názvom Chemtrails over the Country Club.  V októbri pridá tridsaťšesťročná...

Zaujímavosti

Speváčka Janais predstavuje novú pieseň „Domov“. Novinka je o návrate k blízkemu človeku, k starej láske, ale aj o návrate na rodnú hrudu. Autorom...

Novinky zo sveta hudby

Kapela Horkýže Slíže oznámila na 14.9.2021 vydanie nového albumu Alibaba a 40 krátkych songov 2. Okrem krstu, ktorý sa bude konať v Music a...

Kapely

Žilinská kapela landless 10. septembra 2021 vydala svoj prvý album, ktorý nesie názov „Mirrors“. Na albume sa nachádza 9 piesní, pričom kapela počas prebiehajúceho...