Novinky zo sveta hudby

Imagine Dragons vydajú v novembri novinku Origins!

Imagine Dragons, najstreamovanejšia kapela tohto roka a multiplatinou ovenčení držitelia Grammy,  vydávajú v poradí štvrtý album Origins, ktorý vyjde 9. novembra. Origins má byť sesterským albumom predchádzajúceho Evolve, s ktorým Imagine Dragons na plnej čiare zabodovali u fanúšikov aj kritiky.

„Je o hľadaní nového prostredia, súčasne však aj o tom, že si treba vážiť svojich koreňov. Keď tvoríme, tvoríme bez hraníc, bez akýchkoľvek pravidiel. Je to pre nás strhujúci pocit tvoriť hudbu, ktorá je pre nás niečím novým a odlišným,“ komentuje albumovú novinku spevák Dan Reynolds a naznačuje tak, že aj tento raz sa fanúšikovia určite majú na čo tešiť.

Na albume nájdeme celkom 15 piesní, medzi ktorými nebude chýbať napríklad hit Natural, či aktuálny singel Zero z filmu Ralph Breaks The Internet. Emotívny motív z filmu sa frontmanovi podarilo šikovne preniesť aj do skladby.

„Ide o skutočne nadčasový film, ktorý sa zaoberá otázkami identity a samoty internetovej generácie. Hlavný hrdina, zloduch z videohier Ralph, bojuje so sebaprijatím a cíti sa ako nepotrebná nula, s čím sa určite dokážu stotožniť mnohí z nás. Ralphova hodnota sa odvíja od jeho jediného priateľstva. Keď je ohrozené, cíti sa neisto. Song ale pripomína, že na svete nikto nie je sám,”  komentuje singel Reynolds.

Joel Little (Lorde/Khalid), Mattman & Robin (Selena Gomez/Carly Rae Jepsen), či John Hill (Florence & The Machine) sú producentské esá, s ktorými Imagine Dragons na novom albume spolupracovali a ktorí kapele pomohli dotiahnuť kaleidoskopický zvuk Origins k dokonalosti. Album sa pohybuje na pomedzí viacerých žánrov –  od art rocku, cez hip-hop, pop až po folk. Nechýba mu však ani typický rukopis Imagine Dragons, ktorým sú texty o občas bolestivých sebareflexiách, ktoré však napokon poslucháčov inšpirujú a motivujú.

Origins vychádza len 16 mesiacov po predchádzajúcom albume Evolve, ktorý počas jednoho roka získal dvakrát platinu, bol nominovaný na Grammy za najlepší popový album a viaceré single z neho, ako napríklad Believer, Thunder alebo Whatever It Takes, obsadili najvyššie priečky prestížnych svetových hitparád a stali sa globálnymi megahitmi.

To Top