IMT Smile oslávili 20. narodeniny vo veľkom štýle!

0
11
views

Kapela IMT Smile oslávila 20 rokov na scéne naozaj veľkolepo a na Štadióne O. Nepelu v Bratislave odohrala nezabudnuteľný koncert plný jedinečných momentov, ktoré sa už v takejto zostave nikdy nezopakujú! Štadión bol zaplnený skoro do posledného miesta a IMT Smile dali do svojho narodeninového koncertu všetko! 

Večer plný skvelých hudobníkov, skladieb a momentov bol v réžii Jána Ďurovčíka, ktorý mal celý koncert a jednotlivé vystúpenia pod palcom od začiatku až do konca. Kapela IMT Smile vystúpila dokonca v pôvodnej zostave: Ivan Tásler, Miro Tásler, Katarína Knechtová, Peter Bič a Martin Migaš, v ktorej natočila svoj prvý album Klik-Klak. Vyše 10 tisíc fanúšikov sa už nevedelo dočkať prvých tónov kapely, ktorá koncert začala zrejme najznámejšou skladbou Nepoznám, ktorú si ako hosť večera spolu s kapelou zaspievala aj Katarína Knechtová.

Koncert pokračoval skladbami so starších albumov Klik-Klak a Valec a kapela ich hrala v pôvodnom zložení. Neskôr sa ku nim pridali už aj aktuálny členovia gitarista Tomáš Slávik a saxofonista Mário Garbera, ktorý celý koncert svojimi sólovými vstupmi oživili tak, ako sa na IMT Smile patrí! Jednotlivé skladby boli “prerušované” udalostami zo sveta a udalosťami v kapele od roku 1996 až do roku 2016. Tieto zábery boli vždy komentované skvelým moderátorom Michalom Hudákom a ukazovali najmä to, ako udalosti v priebehu 20 rokov ovplyvňovali kapelu a ich tvorbu.

V priebehu koncertu sa na pódiu ukázal aj bubeník Martin Valihora, ktorý si s kapelou zahral niekoľko skladieb. Zaujímavosťou však je, že za bicie si sadol aj Miro Tásler, ktorý si na začiatku koncertu pri skladbe nepoznám zahral dokonca na basgitare. V ďalších skladbách však už zostal verný klávesovým nástrojom. Ďalším hosťom bol Marián Čekovský, ktorý si s kapelou zaspieval skladbu Myslím, že môže byť, za ktorú bol odmenený obrovským potleskom všetkých prítomných! Po skladbe si spolu s Mirom Táslerom sadol za klavír a sprevádzal tak kapelu pri ďalšej skladbe.

Koncert mal veľa silných momentov, ktoré sa oplatí vidieť a počuť. Pri skladbe Viac, či Najkrajšie Vianoce mal zimomriavky určite celý Štadión O. Nepelu. Ďalším špeciálnym programom bola skladba z muzikálu Jesus Christ Superstar, v ktorom kapela IMT Smile hrá. Ivan Tásler si zaspomínal aj na Jara Filipa, ktorému do neba zaspieval skladbu Za dedinou. Vrcholom večera bola skladba Kráľ so špeciálnym prídavkom A ja taká dzivočka a tanečným súborom Lúčnica, ktorú spolu s kapelou speval celý štadión!

Priaznivci IMT Smile si počas koncertu určite prišli na svoje, pretože zazneli tie najväčšie hity a kapela svoje 20. narodeniny oslávila tak ako sa patrí! Program ešte môžete vidieť 14.12. na Štadióne O. Nepelu v Bratislave a 16. a 17.12. v košickej Steel Aréne!

Fotografie poskytol Viktor Hlavatovič. Viac nájdete na Facebooku a Instagrame!