IMT Smile rozospievalo vyše 2 tisícové publikum na Rock Show Vráble 2016!

0
53
views

Do mesta Vráble prišiel opäť po roku obľúbený festival Rock Show Vráble 2016 a tentokrát to bola naozaj poriadna show! Vrcholom večera bol fantastický koncert prešovskej kapely IMT Smile, ktorá odohrala svoje najväčšie hity a rozospievala vyše 2 tisícové publikum vo Vrábľoch! 

Rock Show Vráble je v nitrianskom kraji jeden z najväčších a najobľúbenejších jednodňových festivalov s dlhodobou tradíciou a myšlienkou podporovať mladé, talentované kapely. Okrem iného prinášame ľuďom v našom kraji príležitosť zabaviť sa so svojimi priateľmi, vychutnať si letnú, festivalovú atmosféru, chutné jedlá, či drinky a zároveň vidieť a počuť naživo tie najväčšie a najzvučnejšie mená zo Slovenskej hudobnej scény.

Do dnes si vďaka mestu Vráble a spoluorganizátorom na pódiu Rock Show zahrali naše najznámejšie kapely ako Desmod, Horkýže Slíže, Smola a Hrušky, Polemic, Gladiátor, Vidiek, Hex, Medial Banana, Para, Helenine Oči a mnoho ďalších.

imt-smile-2

Brány festivalu otvárala o približne 14:40 progressive metalová kapela CaliberX, ktorá vznikla v roku 2010 a pochádza z Oravy. Partia prešla odvtedy personálnymi zmenami na postoch basgitary, bicích nástrojov a klávesov. V roku 2011 vyšiel kapele album Samovrah, na ktorom sú prvé skladby z ich tvorby. V máji 2015 boli dokončené posledné úpravy albumu Stroj Času, ktorý produkoval gitarista Jimi Cimbala. CaliberX zahral pre prvých návštevníkov festivalu skladby z oboch albumov.

Druhou v poradí bola mladá vrábeľská kapela BackSpace, ktorá vznikla v roku 2013, kedy sa po prvý krát predstavili vrábeľskému publiku. “Náš repertoár sa skladá z prevzatých skladieb – sk/cz hity, zahraničné, ale aj po svojom prerobené ľudovky. Určite sa chceme presadiť aj s vlastnou tvorbou, ale zatiaľ čakáme na správnu múzu (smiech).”: Prezradila speváčka Hanka Peceková.

Tip:  Lucia Šoralová a Nerez pridávajú jesenné koncerty úspešného turné!

Po rockových tónoch kapely BackSpace prišiel na rad poriadny metalový nárez v podobe vrábeľskej kapely Peorth! Zaujímavosťou je, že kapela vznikla práve na základe festivalu Rock Show Vráble v roku 2012. Odvtedy hrá kapela Peorth mnohé koncerty na Slovensku a v Čechách. Jediným zakladajúcim členom kapely zostal gitarista Majo Minár, ktorý minulosti v rozhovore pre portál MUSIC ZONE prezradil: “Hráme Melodický death metal ale na koncertoch sa propagujeme ako hudobno tanečná formácia hrajúca Eskimácky gothic reagge metal. (Smiech) Kladieme hlavne dôraz na techniku gitár.”

Ďalšou kapelou na pódiu bola kapela LIQUID BOOGIE ROLL, ktorá vystupuje spolu s gitaristom Palom Chodelkom. Kapela sa zameriava hlavne na rockovú inštrumentálnu tvorbu, ktorá je určená tak pre znalcov a odborníkov gitarovej interpretácie, ako aj pre priaznivcov kvalitnej hudobnej produkcie, bez rozdielu veku a hudobného zamerania. Od roku 2005 však kapela účinkuje aj so spevákom Martinom Androvičom. Ich hudobná tvorba svojou pestrosťou a hlavne precíznosťou hudobného prevedenia vyvolala veľmi pozitívne ohlasy u odbornej i laickej verejnosti doma i v zahraničí a inak to nebolo ani na Rock Show Vráble 2016.

januarove-prekvapenie

“Dámy a páni, prichádza legenda”: takto zneli slová moderátora festivalu Juraja Čokynu, ktorý uvádzal legendárnu vrábeľskú kapelu Januárové Prekvapenie, ktorá na Rock Show hrala opäť po niekoľkých rokoch. Kapela vznikla v januári 1998 vo Vrábľoch. Pri príležitosti prvého koncertu, ktorý sa mal mimochodom konať v januári, ešte neexistoval názov, takže toto zoskupenie bolo na plagáte pomenované ako januárové prekvapenie koncertu. Kapela má za sebou účinkovania na koncertoch a festivaloch po Slovensku, Čechách, Maďarsku a Poľsku. Na Rock Show Vráble vystúpili vo výbornej nálade s výbornými skladbami, ktoré si pospevovali skalní fanúšikovia kapely.

Tip:  Olympic zahrá vo Vrábľoch najväčšie hity!

Chalanov na pódiu vystriedala pop-rocková kapela Rock Reunion z Banskej Bystrice, ktorá pôsobí od roku 2008. Zviditeľnila sa hlavne vydaním svojho druhého albumu, siglom Dokonalá (hej Prdel), na ktorej hosťuje raper KALI a singlom Denník. Kapela zahrala staršie aj novšie skladby a pod pódiom sa vytvorilo početné publikum, ktoré s kapelou ich najznámejšie hity spievalo. Pred nedávnom kapele vyšiel aj nový singel a videoklip ku skladbe Láska & Karma.

Po 20:30 hod. už pódium patrilo fantastickej kapele Metropolis v ktorej hrá aj známy gitarista Jimi Cimbala. S Vrábľami ich spája Michal Chrenko, ktorý hrá v kapele Metropolis na bicie a spolu s jeho agentúrou Top Level Production je organizátorom festivalu Rock Show Vráble. Kapela Metropolis za 10 rokov od svojho vzniku stihla vydať tri štúdiové albumy, odohrala veľké množstvo koncertov pred domácim i zahraničným publikom a pochváliť sa môže aj niekoľkými hudobnými cenami ako sú Aurel v kategórii Najlepší hard & heavy album alebo Slávik – Skokan roka 2008. Okrem známych skladieb ako Fly, No More No Fear, Mlyny či Mojamamasamafasa Metropolis zahral ich nové skladby Všetko sa ti vráti, Loser a ďalšie. Jimi Cimbala nám do zbierky venoval aj jeho podpis, ktorý zvečnil na špeciálnej podpisovej gitare.

jimi-cimbala

Po 22:00 hodine prišla chvíľa na ktorú všetci netrpezlivo čakali. Ešte pred tým však organizátori festivalu oznámili, že kapela IMT Smile nevystúpi pokiaľ nebudú počuť obrovský potlesk, ktorý samozrejme v zápätí od vyše 2 tisícového publika dostali. Špička slovenskej hudobnej scény na čele so spevákom Ivanom Táslerom bola prekvapená, že vo Vrábľoch za vyše 20 rokov svojej existencie ešte nikdy nehrali. Vyše hodinový koncert IMT Smile zanechal na Vrábľoch krásnu spomienku a ich hity si spieval snáď každý návštevník Rock Show Vráble 2016. Spestrením večera boli aj narodeniny saxofonistu IMT Smile Mária Garbera, ktorému Ivan a celé Vráble zaspievali skladbu Happy Birthday. Organizátori zas po kapele IMT Smile prekvapili návštevníkov festivalu veľkolepým ohňostrojom.

Tip:  Panáčik prináša výživné a osobité turné v Česku aj na Slovensku

Záver festivalu Rock Show Vráble 2016 patril show vrábeľskej kapely Kabát Revival, ktorá vystupuje po celom Slovensku a Čechách a ponúka takmer dvojhodinovú show, v ktorej sú zahrnuté najväčšie hity kapely Kabát. “Naše vystúpenia máme spravené tak aby sa čo najviac podobali originál vystúpeniam Kabátu. To sa týka hudobného prevedenia, choreografie na pódiu a v neposlednom rade aj oblečenia”. prezradila Kapela.

kabat-revival

Podľa organizátorov Michala Chrenka a Kristiána Formela z agentúry Top Level Production bola Rock Show Vráble 2016 prelomovým ročníkom. Návštevníci mohli okrem našlapaného zvuku, svetiel a celej pódiovej a zvukovej techniky vidieť aj vysunuté pódium, vychutnať si výborné občerstvenie alebo súťažiť o hodnotné ceny v hodnote 1 tisíc eur. “Chceli sme, aby sa účastník festivalu cítil dobre, bavil a aby mal na festivale všetko, čo potrebuje. Veríme, že sa nám to podarilo a ľudia odišli z festivalu s nadšením a s úsmevom na tvári.“ Vyjadrila sa agentúra Top Level production, ktorá zastrešuje okrem festivalu Rock Show Vráble aj festival Beša Music Fest.

Fotografie poskytol Marek Muzika manažér portálu MUSIC ZONE a Vladimír Ivanička

Nenechajte si ujsť: