Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

IMT Smile vydávajú nový singel „Budeme to stále my“ aj s autentickým videoklipom, ktorý vznikol v Amerike

Najpopulárnejšia slovenská skupina IMT Smile predstavuje singel „Budeme to stále my“, ktorý nahrali v hudobnom štúdiu v Santa Monice v Kalifornii. Do vychyteného „4th Street Recording Studio“ sa vrátili po dvoch rokoch, aby si zopakovali, aké je to nahrávať hudbu po starom – prostredníctvom analógovej nahrávky.

Chalani z IMT Smile majú radi výzvy a preto sa rozhodli, že si zopakujú, aké to bolo nahrávať hudbu na analógové pásy. Každý hudobník vie, že tento spôsob hudobnej produkcie je o niečo zložitejší, pretože neumožňuje toľko zásahov a úprav ako digitálna nahrávka. IMT Smile však opäť dokázali, že sú veľkí profesionáli, lebo výsledok dopadol na výbornú.

„Bola to pre nás výzva, ale zároveň sme z toho mali veľkú radosť. Pre mňa ako muzikanta je super pocit, že vieme dať celú pesničku bez nejakých zásadných úprav. Nahrávať hudbu starým spôsobom je už dnes rarita. Keď produkujete hudbu digitálne, môžete ju akokoľvek upravovať, prestrihať a podobne. Pri klasickej analógovej nahrávke je to oveľa ťažšie a možnosti sú veľmi obmedzené. My sme si to však veľmi užívali,“ porozprával o svojich skúsenostiach z nahrávania Ivan Tásler. 

Reklama

Najnovšia pieseň Budeme to stále my, iba znovu potvrdila, prečo je IMT Smile najpopulárnejšou kapelou na Slovensku, ako aj široký záber Ivana Táslera – autora a interpreta v jednej osobe. Text skladby napísal mnohými hudobníkmi vyhľadávaný Vlado Krausz.

IMT Smile sa do Ameriky vybrali s jasným zámerom. Okrem koncertu v New Yorku, chceli nahrať ďalšie skladby, ktoré sa objavia na ich pripravovanom albume. Výber hudobného štúdia nebol nijakou náhodou. Vo vychytenom kalifornskom 4th Street Recording Studio totiž nenahrávali prvýkrát. Pred dvoma rokmi tam vznikli 4 skladby (Anna, Vždy, keď mi chýbaš, Príbeh príbehov a Žena), ktoré vyšli pod názvom Príbeh príbehov.

Chalani si celú svoju cestu po Amerike zdokumentovali a zo záberov vytvorili parádny videoklip, ktorý vizuálne podčiarkol text a znenie skladby. Všetky zábery, ktoré má na svedomí gitarista Tomáš Slávik, sú autentické, lebo vzišli z reálnych fotiek a videí. Práve vďaka tomu, že vznikali celkom spontánne, z videoklipu sála veľmi dobrá energia a príjemná atmosféra. 

Reklama

„To, čo sa mi na tom celom páči najviac je, že všetky zábery vo videu sú skutočné. Je to reálny príbeh z nášho roadtripu po Amerike a presne vystihuje tú pohodu a uvoľnenú atmosféru, ktorá sa niesla celým naším výletom. Najprv sme boli v Los Angeles, potom sme sa chvíľu zabávali v Las Vegas a nakoniec sme šli do New Yorku, kde sme mali koncert,“ spomína hudobný multitalent na svoj nedávny pobyt v USA a s úsmevom dodáva: „Náš gitarista Tomáš každú chvíľu niečo fotil a natáčal. My už sme to ani nevnímali. Asi práve preto to video pôsobí tak prirodzene. A presne o tom je aj naša nová pieseň. My proste milujeme muziku a chceme, aby to z našej produkcie bolo aj cítiť.“

Prehrať video

Po návrate z Ameriky sa IMT Smile znovu zavreli do štúdia a pripravujú sa na svoju veľkolepú letnú šnúru IMT Smile Amfiteáter Tour 2018, ktorá vypukne už o mesiac. Ešte stále neprezradili mená všetkých hostí, ktorí sa s nimi predstavia v piatich najväčších slovenských amfiteátroch. Zatiaľ vieme o účasti prešovskej kapely ElevenHill alebo o talentovanom rusínskom folkloristovi Štefanovi Štecovi.  Vo Východnej zase Smile-áci vystúpia na jednom veľkom pódiu spolu s Kandráčovcami. Ďalší hostia však stále ostávajú utajení. Jediné, čo je z predchádzajúcich spoluprác celkom jasné je, že to budú hudobníci, ktorí sú kapele IMT Smile veľmi blízki a spája ich spolu rovnaká vášeň: láska k hudbe. 

Veľkolepá koncertná mega show IMT SMILE AMFITEÁTER TOUR 2018 bude, bezpochyby, hudobnou udalosťou leta a vy by ste určite mali byť pri tom. Nenechajte si ujsť festivalovú atmosféru koncertov pri západe slnka! Vychutnajte si nezabudnuteľný letný večer plný kvalitnej muziky, notoricky známych melódií a dobrej nálady, počas ktorého si môžete zaspievať, zatancovať a dokonalo si oddýchnuť. Vstupenky sú v predaji v sieti ticketportal.sk alebo na webe: http://imtsmile.com/.

Reklama

Aby toho nebolo málo, IMT Smile tento týždeň, okrem nového singla, po prvýkrát predstavujú album na 2LP s názvom IMT SMILE. Dvojvinyl, určený pre všetkých milovníkov kvalitnej gramofónovej hudby, obsahuje trinásť skladieb, ktoré vyšli na dnes už kultovom albume IMT SMILE v roku 2003. Či už ide o singel Kým stúpa dym, ktorý album uviedol do života, Nič nie je isté, Vadí – nevadí alebo ďalšie známe hity, je isté, že 2LP IMT SMILE vo vašej zbierke platní nemôže chýbať.

Koncerty IMT SMILE AMFITEÁTER TOUR 2018

16.6. Amfiteáter Prešov
23.6. Amfiteáter Martin
30.6. Amfiteáter Banská Bystrica
7.7. Amfiteáter Východná
14.7. Amfiteáter Nitra

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Speváčka Janais predstavuje novú pieseň „Domov“. Novinka je o návrate k blízkemu človeku, k starej láske, ale aj o návrate na rodnú hrudu. Autorom...

Novinky zo sveta hudby

Shivers je druhým oficiálnym singlom z novej platne. Sheeran v piesni plnej euforických momentov popisuje, aké to je sa zamilovať. Skladbu natočil s osvedčenou dvojicou producentov – Fred...

Zaujímavosti

Slovenská stálica Peter Nagy predstavuje klip k ústrednej skladbe najnovšieho albumu „Petrolej“. Minimalistický klip s rovnakým názvom má na konte uznávaný fotograf Ľubo Špirko, ktorý video...

Novinky zo sveta hudby

Už 19. novembra sa fanúšikovia anglickej superstar dočkajú nového albumu s názvom The Bridge. Dovtedy si musia vystačiť s malou ukážkou vo forme singlu „If It’s Love“, kde...