Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

INEKAFE oslávia 25 rokov na scéne dvoma obrovskými symfonickými koncertami v Bratislave a v Prahe!

Skupina INEKAFE oslavuje 25 rokov na hudobnej scéne! Kultová bratislavská kapela si pre fanúšikov pripravila dva veľkolepé koncerty so 40-členným orchestrom a 20-členným speváckym zborom. Fanúšikovia sa môžu tešiť na najväčšie pecky aj menej známe skladby v nových aranžmánoch. Príďte si vychutnať INEKAFE ako ste ich ešte nikdy nevideli na 25 ROKOV SYMPHONIC TOUR. Stretneme sa 15. januára 2020 v Bratislave a 17. januára 2020 v Prahe! 

Skupina INEKAFE je po 25. rokoch na scéne v najlepšej kondícii a už o  týždeň odpáli dva najväčšie koncerty v svojej histórii. Líder Vratko Rohoň, bubeník Dodo Praženec a basgitarista Vlado Bis si pre fanúšikov pripravili lahôdku v podobe symfonického turné!

„Koncerty budú obrovské so všetkým čo k tomu patrí. Budú v najväčšom priestore v akom sme kedy hrali. V Bratislave to bude Národné tenisové centrum, v Prahe Fórum Karlín. S IINEKAFE zahrá 40-členný orchester z Prahy. Plus k nemu sme povolali na posilnenie mohutnosti refrénov aj 20 členný zmiešaný spevácky zbor Tirnavia z Trnavy a klaviristu Prela, ktorý je známy z kapely Fermata. Dokopy teda bude na pódiu aj s dirigentom 65 ľudí,“ vysvetľuje líder kapely Vratko Rohoň. 

Reklama
Štefan Štec a jeho Fajta idú na turné, zahrajú unikátne novinky aj známe hity

INEKAFE pripravujú turné od mája 2019 a dali si záležať aj na technickej vybavenosti koncertov.

„Bude to to najlepšie, čo sa v Česko – Slovensku dá zohnať. Budeme mať najväčšie pódium v histórii spolu s doplnením o svetlá a LEDky. Najväčšia bomba bude ale zvuk. Objednali sme si Meyer sound, čo je značka najlepších aparatúr na svete, u nás ju má len niekoľko zvukových firiem. Je to niečo ako Rolls Royce v rámci zvukových aparatúr,“ hovorí Vratko.

Kapela aktuálne skúša so symfonickým orchestrom, doteraz sa pracovalo na aranžmánoch a spevoch. Fanúšikovia sa na koncertoch dočkajú aj veľkých hitov  „Ružová záhrada“, „Kašovité jedlá“, „Ráno“ či „Právo na šťastie“.

Reklama

„Veľkú väčšinu z nich zahráme, lebo sa harmonicky hodia na tento typ aranžmánu. Vybrali sme ale aj skladby, ktoré doslova vykvitnú v tejto forme a neboli vždy hrávané na koncertoch, Bude to obrovská lahôdka pre našich fans. Príkladom je napríklad skladba „Ako sa máš?“, rekapituluje Vratko.

Ľudové mladistvá a Floex v júni otvoria bratislavské koncertné leto

Skladby na symfonický koncert zaranžoval český extrémne talentovaný mladý skladateľ Lukáš Sommer. 

„Keď nám poslal prvé demá, okamžite nám nabehli zimomriavky na koži a slzy do očí. Bolo to niečo ako Piráti z Karibiku, čiže na ten veľký filmový štýl. Okamžite sme pochopili, že toto je cesta, ktorá touto formou povedie – naše skladby do toho najvyššieho poschodia hudby. Bude to VIP lóža ľudského hudobného kumštu spojeného s našimi piesňami. Strašne sa na to tešíme!“ neskrýva radosť Vratko.

Reklama

Skupina INEKAFE vznikla v roku 1995 ako jedna z garážových kapiel v Bratislave na Prístavnej ulici. Dnes má na konte sedem radových albumov, dve výberovky, jedno Live 2 DVD a vyše 100 tisíc predaných nosičov. Úspešná kapela odohrá ročne vyše 100 koncertov po Slovensku aj Česku a už roky patrí medzi headlinerov letných festivalov. Zatiaľ posledný radový album INEKAFE je „Nevhodný typ“ z roku 2015. Ostatný úspešný singel vyšiel v roku 2017 na výberovke „22 svetelných rokov“ a volá sa „Sínus dopadu“.

Festival TOPFEST bude na novom mieste, prídu kapely Kabát, Horkýže Slíže aj INEKAFE

„Deväťdesiate roky, garáž a drina. To je to, čo nám dalo základ. Potom prišli prvé koncerty, demáče a albumy. Pekne tehlička po tehličke. Žiadne superstar ani talenty. Vďaka poctivej drine a srdcu sme stále tam, kde sme,“ uzatvára Vratko Rohoň.

Nenechajte si ujsť oslavu 25. výročia skupiny na  INEKAFE 25 ROKOV SYMPHONIC TOUR. Stretneme sa 15. januára 2020 v AXA Aréne NTC v Bratislave a 17. januára 2020 vo Forum Karlín v Prahe. Vstupenky si môžete kúpiť v sieti Ticketportal.

Reklama

INEKAFE 25 ROKOV SYMPHONIC TOUR

15.1. 2020 AXA Aréna NTC Bratislava 
17.1. 2020  Forum Karlín Prahe.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Super správa pre hudobných fanúšikov! Obľúbený festival TOPFEST otvorí svoje brány prvý júlový víkend a 2.- 3. júla ponúkne dva dni plné hudby! Jeden z našich...

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...

Koncerty

Najväčší environmentálny benefičný open-air festival Ekofest otvorí svoje brány 19. júna 2021. Po 13-tich rokoch sa vracia na pôvodné miesto – do pekných záhrad Západoslovenského...

Koncerty

Po dlhých mesiacoch čakania si, zdá sa, opäť užijeme hudbu tak, ako ju máme najradšej – naživo. Bratislavské koncertné leto odštartuje séria vystúpení slovenských...