Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

INEKAFE už 1. júna zahrá svoju novú skladbu na koncerte v bratislavskej Umelke

„Všetky skladby sveta“ – to je názov dynamickej novinky od kultovej kapely INEKAFE! Vratko Rohoň a spol v nej opisujú ako, kedy a za akých okolností vznikajú piesne INEKAFE. Autorom novinky je líder kapely Vratko, ktorý má na konte väčšinu skladieb bratislavskej skupiny. Novú skladbu predstavia INEKAFE naživo na koncerte 1. júla 2021 v bratislavskej Umelke a odštartujú tak letnú koncertnú sezónu!

„V srdci ostane len tá, čo ti práve hrá. Keď ťa život zráža na kolená a doľahne chvíľa osamelá…“ Spieva Vratko Rohoň v novom singli INEKAFE, ku ktorému zložil hudbu aj napísal text.

„Chcel som napísať skladbu o tom, ako vznikajú skladby. Je naozaj kopec momentov, ako môžu pesničky vznikať. V podstate takmer všetky spôsoby sú vymenované v tejto skladbe. Napríklad náš prvý hit 090x vznikol asi tak za pol hodinu u mňa v obývačke. Niektoré skladby vznikali postupne. Mnohé na turné. „Prečo je to tak?“ vznikla napríklad v hoteli v Lučenci v noci a gitarista Tibor sa kvôli tomu o poschodie nižšie vôbec nevyspal,“ smeje sa Vratko Rohoň.

Reklama
Monika Ližbetin v novej skladbe poďakovala svojim rodičom

Pieseň „Všetky skladby sveta“ vznikla minulý roka INEKAFE ju nahrali v aktuálnej zostaveVratko Rohoň, bubeník Dodo Praženec a basgitarista Vlado Bis.

„Hneď ako som ju napísal som ju poslal chalanom. Páčila sa im, tak sme ju zaradili do najbližšieho nahrávacieho slotu. Nahrali sme ju počas korona krízy spolu s ďalšími dvoma skladbami. Je takého veselšieho tempa, tie ďalšie dve sú viac punkovejšie,“ prezradil Vratko.

Po vynútenej koncertnej pauze zapríčinenej pandémiou začnú INEKAFE koncertnú sezónu LETO 2021 doma v Bratislave na letnej terase Pivárne Umelka vo štvrtok 1. júla 2021. Kapela predstaví naživo aj novinku „Všetky skladby sveta“.

Reklama
Hudobníci z kapely HEX si zaspomínajú na speváka Ďuďa dvoma špeciálnymi koncertami

„Pesničke sa dobre sa darí, má vyše 10 tisíc videní za 12 hodín od premiéry  a to je slušné. Rovno ju to vykoplo do Trendov na youtube. Nevieme sa dočkať, ako ju zahráme fanúšikom, veľmi nám chýbajú! Konečne sa rozbieha hranie a vyzerá to na celkom slušné leto. Zatiaľ máme booknutých asi 30 koncertov. Uvedomujeme si samozrejme aj istú opatrnosť pri našom optimizme. Koncerty budú v obmedzených formátoch, čiže limitované počty vstupeniek a podobne. Podstatné je, že sa ale začalo,“ uzatvára Vratko.INEKAFE sa na hudobnej scéne pohybujú 26 rokov a vydali 13 hudobných nosičov v niekoľko stotisícových nákladoch. Do éteru vypustili doteraz 35 singlov. Ich hity „Ráno“, „Ružová záhrada“, „Ďakujeme vám“, „Úspešne zapojení“, „Špinavé objatie“, „Spomienky na budúcnosť“ a desiatky ďalších si spievajú už dve generácie fanúšikov a dlhodobo patria k headlinerom akýchkoľvek podujatí.

Festival TOPFEST bude na novom mieste, prídu kapely Kabát, Horkýže Slíže aj INEKAFE

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

The Miženko Brothers pokračujú na letnej vlne a po roku opäť vydávajú nový singel. A ako svoje Voľno trávite Vy? Pred rokom mali fanúšikovia...

Správy

Mladý slovenský producent, DJ a skladateľ Dlugosh má na konte ďalší medzinárodný počin. Po tom, ako v minulosti zabodoval na vydavateľstve najlepšieho DJ-a sveta Dona Diabla,...

Novinky zo sveta hudby

Kapela Iron Maiden po šiestich rokoch vydala novú skladbu s názvom The Writing On The Wall, ktorú si môžete exkluzívne vypočuť. Metalová kapela nahrala...

Zaujímavosti

Hudobné trio z Košíc KATE EVANS, ktoré vzniklo len v júni tohto roka, vydáva svoj debutový singel About us. V obsadení spev, gitara a...