Zaujímavosti

Inovujme Slovensko, vyzýva raper Tono S. vo svojej skladbe študentov

„Inovujme Slovensko, nebojme sa tvoriť. Môžeme dať hlavy dokopy a prinášať hodnoty, ísť novým veciam oproti a šľapať na pedál,“ rapuje Tono S. v novej skladbe Zdravím. Jeho inšpiratívnymi odkazmi sa budú začínať inovačné workshopy, ktoré pre stredoškolákov a vysokoškolákov organizuje Slovenská inovačná a energetická agentúra. 

Slovensko patrí k jedným z najslabších inovátorov spomedzi európskych krajín. Námet k skladbe vznikol v rámci národného projektu Zvýšenie inovačnej výkonnosti slovenskej ekonomiky – inovujme.sk. Časť aktivít projektu je venovaná špeciálne študentom, ktorí majú na jeden deň možnosť stať sa inovátormi a vyskúšať si, aké by to bolo, ak by mali príležitosť riešiť reálne problémy zo svojho okolia.

Online kníhkupectvo BUX.sk, predaj kníh

Túto možnosť využilo už viac než 40 tried stredných odborných škôl a gymnázií po celom Slovensku. Lektori zo Slovenskej inovačnej energetickej agentúry, ktorá projekt inovujme.sk realizuje, v nasledujúcich rokoch dajú rovnakú šancu ďalším 200 triedam.

Mladí ľudia sa určite dostanú do situácií, v ktorých bude nutné hľadať nové unikátne riešenia, preukázať zodpovednosť, ale aj schopnosť spolupracovať a dotiahnuť svoj nápad do konca. Náš projekt im má pomôcť, aby našli odvahu a nebáli sa podobných výziev,“ zdôraznil projektový manažér SIEA Michal Műhl.

Workshopy sú zamerané na rozvoj kreatívneho a inovatívneho myslenia budúcich inovátorov. Mnohí z nich už teraz uvažujú, ako by mohli začať vlastné podnikanie alebo vypomôcť existujúcej firme či organizácii. Odvaha inovovať často chýba najmä malým a stredným podnikom, pre ktorých by absolventi mohli byť významnou posilou.

PRÍRODNÁ, ORGANICKÁ A VEGAN STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ, VYROBENÁ V NÓRSKU

Je dôležité, aby mladí ľudia prichádzali s novými nápadmi, nechali si poradiť od skúsenejších, nedali sa odradiť chybami a skúšali veci robiť inak, po novom,“ rekapituluje Tono S. dôvod, prečo do spolupráce išiel. Spojenie národného projektu s umelcom, ktorý je známy ako inovátor, bolo prirodzené. Ako jeden z mála raperov sa venuje spoločenským témam a píše silné texty aj bez vulgarizmov.

Národný projekt Zvýšenie inovačnej výkonnosti slovenskej ekonomiky – inovujme.sk je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v operačnom programe Výskum a inovácie.

To Top