Viac...

Interpret populárnej hudby a tanečník Mario Zaboj predstavuje nový videoklip!

Veľakrát sa ma ľudia pýtajú: ,,Ako sa máš, ako sa ti darí?“ Moja odpoveď znie: ,,Dýcham.“ Prinúti ma to zamýšľať sa nad sebou, nad životom, aký je zmysel mojej existencie tu na Zemi. Je to len cesta k večnému kráľovstvu a možno Boh ani neexistuje. Pochybujem, pochybovať je ľudské. Nemôžeš však pochybovať o sebe, o svojich kvalitách. Verím v Boha ale nie vždy mu rozumiem, tak isto ako aj ľuďom. Ja len chcem po sebe niečo zanechať, byť inšpiráciou pre druhých ľudí, otvoriť ľuďom oči, pomôcť im vstať, povzbudiť ich. Tak často som padal na kolená, nevediac ako ďalej, bez lásky, utápajúc sa v alkohole a drogách s nalomeným zdravím. Bol som mŕtvy a tápal som v temnote. Čakal som na niekoho, kto by ma zachránil. Ale všetko je to na tebe, len ty sám musíš vstať a isť ďalej. Nikto iný len Ty.

Ako si sa dostal k hudbe?

Nebolo to ťažké, keďže s hudbou sa spája aj moja minulosť. Pôsobil som ako lektor hiphopového tanca v mojom rodnom meste, v Bánovciach nad Bebravou. Staré zranenia zo zápasenia boli dôvodom prečo som s tým sekol. Ale tancu sa venujem naďalej. Bola by veľká škoda nevyužiť to v mojích klipoch a počas vystúpení. Zvláštne na tom všetkom je to, že som neplánoval byť interpretom hudby. Našlo si ma to samé a v podstate mi to zachránilo život, keď som nevedel ako ďalej.

Takže ty si bol aj zápasník? Povedz nám o tom viac.

Áno! Zápaseniu som sa venoval 10rokov. Začal som ako 8-ročný a bol som 6-násobný majster Slovenska. Vyhral som aj niekoľko medzinárodných turnajov. Rád spomínam na tieto časy. Zápasenie mi dalo veľa. Jednak som sa tvrdým tréningom dopracoval k postave akú mám a naučil som sa, že môžem dosiahnuť všetko, čo si zaumienim. Pokiaľ tomu samozrejme verím a idem si za tým.

Čo pre teba hudba znamená?

Určite očakávate, že odpoviem „ hudba pre mňa znamená všetko“ ale nie je to tak. Hudba je pre mňa forma spovede. Prostredníctvom svojich skladieb  ventilujem pocity a tie sprostredkovávam ľuďom. Som sprostredkovateľ emócií. Teší ma, keď mi píšu ľudia, že sa v tej skladbe našli, že pri nej plakali a mňa zaplaví pocit zadosťučinenia. Každá moja skladba, každý môj text, ba dokonca aj moje tetovania sú odrazom toho, čo cítim, čo som zažil. Čí už to bola bolesť, smútok, beznádej ale aj radosť, túžba, láska. Nikdy som nemal potrebu hrať sa prostredníctvom hudby na “gangstra“ alebo tvoriť o tom ako je len hudba môj život. Nie, hudba nie je môj život! Hudba je len zrkadlo môjho života. To na čom mi v skutočnosti záleží je základná potreba ľudí a to je láska.

Tetovania, aké a prečo?

Každé moje tetovanie ma význam. Napríklad “Mario Zaboj“ (vytetované na hrudi) znamená, že sa nehanbím za to kto som a charakterizuje moju vlastnosť a tou je úprimnosť. Preto nemám ako umelec pseudonymum. Nemám tu potrebu sa schovávať za vymyslené meno. A ak ste si všimli, v mojom mene sa nachádza aj slovíčko “boj“. Význam tohto slova určite hovorí za seba. Viac o mojich tetovaniach, významoch a mojej tvorbe sa môžete dočítať na mojej web stránke www.mariozaboj.sk

Mal si už nejaké vystúpenie?

Momentálne riešim viac medializáciu ale vystupoval som  párkrát doma v Bánovciach. Bol som to dlžný ľuďom, čo ma podporujú. Ale plánujem vystúpenia po kluboch.

Máš nejaké hudobné plány do budúcna?

Moje plány do budúcna sú prísne tajné!:) Ale teraz vážne a stručne. Nahrávať, vystupovať, vydať album, točiť nové videoklipy a zároveň by som Vám chcel predstaviť  svoj najnovší strhujúci videoklip na skladbu Medzi mnou a tebou!

Nech sa páči!

Táto baladická skladba je realistický príbeh Mária Záboja. Príbeh, v ktorom sa mohol ocitnúť každý jeden z Vás. Ten pocit, keď niekoho nadovšetko  milujete ale ten vzťah nemôže fungovať. A napokon to vytúžene odpútanie sa od milovanej osoby.

Zlomové zábery videoklipu boli natáčané v opustenom agrárnom komplexe počas mrazivej noci. Scenára a réžie sa chopil sám Mário a za spolupráce skvelého grafika a kameramana Miroslava Kolárika a nádhernej herečky Michaely Anovej sa Vám pokúsili tento fiktívny “scenár“ sprostredkovať tak, aby zaujal Vaše oko a taktiež vzbudil vo Vás emócie.

To Top