Iron Maiden chcú pristáť lietadlom priamo na Topfeste!

0
24
views

Už o mesiac vypukne na piešťanskom letisku historicky najväčší Topfest. Hudobný festival bude tento rok oslavovať jubilejný desiaty ročník. Najväčšou hviezdou bude britská heavy-metalová legenda Iron Maiden, jedna z najúspešnejších a najvplyvnejších metalových kapiel s celosvetovým predajom albumov približne 100 miliónov kusov, pôsobiaca v hudobnom svete už od roku 1975 . Kapela má požiadavky, aké doteraz nemala žiadna hviezda.

Jedna z nich je, že výprava so 70 členmi Iron Maiden chce pristáť na svojom lietadle Boeing 757 priamo na piešťanskom letisku. To však z bezpečnostných dôvodov museli organizátori zamietnuť a preto hľadajú náhradné letecké spojenie, keďže toto lietadlo je obrovské a potrebuje veľkú dráhu na pristávanie. Nebolo by to možné aj preto, lebo na dráhe plánujú zriadiť parkovisko pre návštevníkov. Skupina tak pravdepodobne dorazí na koncert vrtuľníkom.

ironmaidenlietadlo

Kde budú členovia metalovej legendy ubytovaní, zatiaľ nie je známe. Organizátori  im museli vybrať niekoľko kvalitných hotelov a formácia si sama vyberie, v ktorom budú spať. Po prvý raz v histórii Topfestu museli organizátori riešiť aj parkovacie plochy pre autobusy, keďže z takmer celej východnej Európy sa hlásia zájazdy fanúšikov Iron Maiden. Tie pricestujú vlastnými autobusmi. Topfest sa uskutoční 27. až 29. júna na ploche veľkej 2 mil. m².

Tip:  Toto je hádka muža a ženy v podaní slovenskej reggae kapely Konekshan.

Ďalšími požiadavkami zo strany kapely je napríklad aj to, že členovia nechcú piť vodu istej značky. Taktiež chcú stage a zastrešenie najväčšie v Európe, aké ešte na koncerte nemali, a neželajú si,  aby sa na pódiu počas prípravných prác pohyboval niekto zo Slovákov.

Nenechajte si ujsť: