Novinky zo sveta hudby

IronKap z TroubleGangu prichádza s novým albumom Nemesis II

Český rapper IronKap aktuálne vydáva piaty štúdiový album s názvom Nemesis II. Okrem sólovej tvorby na ňom nájdete aj skladby, na ktorých spolupracoval s ďalšími zvučnými menami z oblasti českého i zahraničného rapu.

IronKap je jedným z členov 7 člennej kapely TroubleGang, ktorá vznikla v roku 2012. Dosku Nemesis II vydáva samostatne a nadväzuje s ňou na svoju rovnomennú dosku vydanú v roku 2010. Rovnako ako aj prvá doska, je aj táto temnejšia a odráža spevákove pocity z poslednej doby. O tom svedčia aj názvy jednotlivých skladieb ako „Ledovej svět“, „Iluze“, „Shinobi“, „Terapie“ či „Chápeš?“. Oproti Nemesis kombinuje Nemesis II moderné zvuky s tradičnejším americkým štýlom rappera, čo spolu veľmi dobre funguje.

Nie je tajomstvom, že jeho vzorom sú rapperi Wu-Tang Clanu a jeden z nich, Robert Fitzgerald Diggs alias RZA, dokonca na doske hosťuje. Nie je jediným zaujímavým menom, ktorý sa na doske objavuje, na skladbách spolupracoval i s najvyhlásenejšími DJs v republike, DJ Wichom a DJ Mikom Trafikom a nájdete tu i Marpa, Kaliho, Vladimíra 518 a ďalších. Toto zaujímavé album je aktuálne v predpredaji.

Vzniklo za podpory hlavného partnera značky Niceboy a ďalších partnerov ako Jameson či Angy Berads, pričom do oficiálneho predaja pôjde iba 500 kusov fyzických kópií pre zberateľov. Release party prebehne 13. marca v Prahe v priestoroch Charakter Barber Shopu, najväčšieho tetovacieho salóna a barber shopu v strednej Európe. Vydanie dosky následuje tour Bratislava, Plzeň, Hradec, Třebíč, Olomouc, Most, Brno, Ostrava, Praha a ďalšie mestá.

IronKap z TroubleGangu prichádza s novým albumom Nemesis II
To Top