Kapely

Írsko-slovenská formácia Graeme Mark & The Natives oslávi svoj debutový album na turné

Írsky spevák a skladateľ Graeme Mark sa so svojou kapelou Graeme Mark & The Natives usilovne pripravuje na sériu koncertov, ktorú nazvali Makeshift on the road podľa ich debutového albumu Makeshift, ktorý kapela vydala v októbri 2018.

“Konečne po všetkých tých hodinách v štúdiu a v skúšobni s nástrojmi môžeme ísť medzi našich fanúšikov a odmeniť ich za netrpezlivé čakanie našim prvým albumom. Z čoho sa tešíme špeciálne sú hostia – Blanch, Katka Ščevlíková a Family Friend. Veľmi si vážime, že prijali naše pozvanie” hovorí líder kapely Graeme Mark.

Okrem streamovacích služieb, kde je album k dispozícii si ho môžete zakúpiť aj vo fyzickej podobe na ktoromkoľvek koncerte v jednom z nasledujúcich termínov:

15.02. Považská Bystrica – Umelci B2 w/ Blanch
02.03. Bratislava – Kafe Scherz w/ Katka Ščevlíková
08.03. Trnava – TEN! Klub w/ Family Friend
09.03. Nitra – Trafačka w/ Blanch

Kapela odohrá všetky skladby z nového albumu a samozrejme pridá aj niečo navyše. Všetky dôležité a aktuálne informácie nájdete na sociálnych sieťach kapely.

Na albume Makeshift pracovali Graeme Mark & The Natives v trnavskom Štúdiu J počas dvoch rokov. Celý proces nahrávania hodnotí basgitarista a hlavný producent albumu Juraj Adam: “Proces od prípravy cez samotné nahrávanie až po finálny master bol samozrejme veľmi náročný, presne tak, ako to je pri každom podobnom projekte. Som veľmi rád a vďačný, že sme túto cestu zvládli s chalanmi v uvoľnenej a pohodovej atmosfére. Moment, keď sme si vypočuli finálnu verziu a ohlásili sme uvedenie tejto prvotiny našim fanúšikom bol presne ten moment, kedy si človek povie, že to stálo za to.”

Na albume sa nachádza 9 autorských skladieb. Niekoľko skladieb poznajú fanúšikovia z doterajšieho fungovania kapely, ale kapela si pre nich pripravila menšie prekvapenie v ich úplne novej podobe. “Juraj zatlačil na to, aby sme si nad tie skladby opäť sadli a pokúsili sa ich zahrať inak. Od momentu, kedy sme tie skladby zaranžovali ubehlo kopec času a my sme sa aj ľudsky a hudobne niekam posunuli. To sme v nich chceli odzrkadliť – niekde sa zmenil hlavný gitarový riff alebo tempo a celkový zvuk tej-ktorej skladby. Výsledok bol skvelý a rozhodli sme sa, že budeme hrať tieto pesničky v novom šate.” hovorí bubeník kapely Daniel Kravec.

Album však neostal iba pri výkonoch samotnej kapely. Graeme s jeho kapelou pozvali na album viacerých vynikajúcich hudobníkov. Jana Andevska si zaspievala v skladbe Colours of America, Martina Wittgrubera môžete počuť vo viacerých skladbách hrať Hammond organ, Tomáš Köppl kapele pomohol s klavírnymi partmi. V pesničke Only World II sa o vokály postarala dvojica spevákov Martin Císar a Dominik Navrátil. Album vyšiel pod vydavateľstvom Randal Records a kapela ho uviedla do života v krásnych priestoroch trnavského Malého Berlína. Skladby Colours Of America a Long Way To Go môžete počuť na vlnách Trnavského rádia alebo Rádia Rebecca, ktoré ich zaradili do svojej pravidelnej rotácie.

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.