Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Írsko-slovenská formácia Graeme Mark & The Natives oslávi svoj debutový album na turné

Írsky spevák a skladateľ Graeme Mark sa so svojou kapelou Graeme Mark & The Natives usilovne pripravuje na sériu koncertov, ktorú nazvali Makeshift on the road podľa ich debutového albumu Makeshift, ktorý kapela vydala v októbri 2018.

“Konečne po všetkých tých hodinách v štúdiu a v skúšobni s nástrojmi môžeme ísť medzi našich fanúšikov a odmeniť ich za netrpezlivé čakanie našim prvým albumom. Z čoho sa tešíme špeciálne sú hostia – Blanch, Katka Ščevlíková a Family Friend. Veľmi si vážime, že prijali naše pozvanie” hovorí líder kapely Graeme Mark.

Okrem streamovacích služieb, kde je album k dispozícii si ho môžete zakúpiť aj vo fyzickej podobe na ktoromkoľvek koncerte v jednom z nasledujúcich termínov:

Reklama

15.02. Považská Bystrica – Umelci B2 w/ Blanch
02.03. Bratislava – Kafe Scherz w/ Katka Ščevlíková
08.03. Trnava – TEN! Klub w/ Family Friend
09.03. Nitra – Trafačka w/ Blanch

Kapela odohrá všetky skladby z nového albumu a samozrejme pridá aj niečo navyše. Všetky dôležité a aktuálne informácie nájdete na sociálnych sieťach kapely.

Na albume Makeshift pracovali Graeme Mark & The Natives v trnavskom Štúdiu J počas dvoch rokov. Celý proces nahrávania hodnotí basgitarista a hlavný producent albumu Juraj Adam: “Proces od prípravy cez samotné nahrávanie až po finálny master bol samozrejme veľmi náročný, presne tak, ako to je pri každom podobnom projekte. Som veľmi rád a vďačný, že sme túto cestu zvládli s chalanmi v uvoľnenej a pohodovej atmosfére. Moment, keď sme si vypočuli finálnu verziu a ohlásili sme uvedenie tejto prvotiny našim fanúšikom bol presne ten moment, kedy si človek povie, že to stálo za to.”

Reklama

Na albume sa nachádza 9 autorských skladieb. Niekoľko skladieb poznajú fanúšikovia z doterajšieho fungovania kapely, ale kapela si pre nich pripravila menšie prekvapenie v ich úplne novej podobe. “Juraj zatlačil na to, aby sme si nad tie skladby opäť sadli a pokúsili sa ich zahrať inak. Od momentu, kedy sme tie skladby zaranžovali ubehlo kopec času a my sme sa aj ľudsky a hudobne niekam posunuli. To sme v nich chceli odzrkadliť – niekde sa zmenil hlavný gitarový riff alebo tempo a celkový zvuk tej-ktorej skladby. Výsledok bol skvelý a rozhodli sme sa, že budeme hrať tieto pesničky v novom šate.” hovorí bubeník kapely Daniel Kravec.

Album však neostal iba pri výkonoch samotnej kapely. Graeme s jeho kapelou pozvali na album viacerých vynikajúcich hudobníkov. Jana Andevska si zaspievala v skladbe Colours of America, Martina Wittgrubera môžete počuť vo viacerých skladbách hrať Hammond organ, Tomáš Köppl kapele pomohol s klavírnymi partmi. V pesničke Only World II sa o vokály postarala dvojica spevákov Martin Císar a Dominik Navrátil. Album vyšiel pod vydavateľstvom Randal Records a kapela ho uviedla do života v krásnych priestoroch trnavského Malého Berlína. Skladby Colours Of America a Long Way To Go môžete počuť na vlnách Trnavského rádia alebo Rádia Rebecca, ktoré ich zaradili do svojej pravidelnej rotácie.

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Americká speváčka, ktorá si hovorí Lana Del Rey, vydala už tento rok v marci kritikmi ospevovaný album s názvom Chemtrails over the Country Club.  V októbri pridá tridsaťšesťročná...

Novinky zo sveta hudby

Kapela Horkýže Slíže oznámila na 14.9.2021 vydanie nového albumu Alibaba a 40 krátkych songov 2. Okrem krstu, ktorý sa bude konať v Music a...

Kapely

Žilinská kapela landless 10. septembra 2021 vydala svoj prvý album, ktorý nesie názov „Mirrors“. Na albume sa nachádza 9 piesní, pričom kapela počas prebiehajúceho...

Kapely

Nový album kapely Horkýže Slíže Alibaba a 40 krátkych songov 2 sa oficiálne poleje alkoholom 14. septembra v známom nitrianskom hudobnom klube Music a...