Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Islandská hudba z Kalifornie. V Bratislave tento piatok vystúpi Low Road!

Koniec pracovného týždňa v Bratislave prinesie hudobným fanúšikom príjemnú dávku kalifornsko-islandskej melanchólie. Koncert v priestoroch Novej Cvernovky 23. novembra chystá americký skladateľ a spevák, známy ako Low Roar. Svoju tvorbu, prirovnávanú k Sigur Rós či Thomovi Yorkovi, predstaví v rámci sólo vystúpenia. Koncertný večer obohatí aj slovenský hudobník Peter Aristone.

Hudba Low Roar vychádza z ambientných vplyvov ale aj post-rocku. Minimalistické pasáže často ústia do nástojčivých refrénov či zimomriavkových sláčikových aranžmánov, aby ich vzápätí vystriedali pokojnejšie dream-folkové momenty a popevky s optimistickým ladením. 

Ryan Karazija, ako znie skutočné meno hudobníka pod pseudonymom Low Roar, predvedie v Bratislave návrat do obdobia z islandských začiatkov, keď sám v Reykjavíku skladal a nahrával svoj debutový album v provizórnych podmienkach na laptope. V Novej Cvernovke to bude sólo performance, k tomu rôzne gitarové slučky, efekty a chladná severská melanchólia. 

Reklama

Koncert v Bratislave je súčasťou širšieho stredoeurópskeho turné Low Roar, pričom Karazija sa už v minulosti predstavil na festivaloch ako Eurosonic, The Great Escape, Iceland Airwaves či Lowlands.

Piatkový hudobný večer otvorí slovenský skladateľ a spevák Peter Aristone. Talentovaný Bratislavčan z pražského jazzového konzervatória má za sebou viacnásobné americké turné s tamojším bluesovým a soulovým pesničkárom Marcom Broussardom, či spolupráce so skladateľmi ako Sacha Skarbek, ktorý je spoluautorom piesní od Lany del Rey a Jamesa Blunta. Peter momentálne pripravuje svoj druhý dlhohrajúci album.

Reklama

Vstupenky Low Roar a Petra Aristona sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk za 11 eur. Na mieste bude cena lístkov o tri eurá vyššia.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Bratislavská kapela INEKAFE 31.5.2021 zverejnila novú skladbu s názvom Všetky skladby sveta. Text a hudbu napísal frontman Vratko Rohoň. Nová skladba prichádza rok po...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...