Zaujímavosti

Ivan a Miro Táslerovci venovali prešovskej základnej škole k 40. výročiu originálny darček!

V čase, keď prešovská základná škola Šmeralova, na ktorú chodili aj bratia Táslerovci, oslavovala 40. výročie založenia, bola síce celá kapela IMT SMILE na polo-pracovnom roadtripe v Amerike. To však nezabránilo Ivanovi a Mirovi v tom,  aby sa poďakovali celému učiteľskému zboru, nahrali im krátky odkaz a darovali skutočne originálny darček. Všetkých žiakov, učiteľov a iných pracovníkov školy pozvali na svoj koncert v prešovskom amfiku, ktorý odštartuje tohtoročné IMT SMILE Amfiteáter tour 2018.

Učitelia a žiaci neskrývali radosť a na koncert sa chystajú v hojnom počte. „Výskot, skákanie a neopísateľná radosť.  Na koncert sa ,samozrejme, tešia žiaci i učitelia. Je to veľké gesto od našich bývalých žiakov,“ týmito slovami opísala radostné reakcie žiakov pani učiteľka Viera Valičková.

Táslerovci spomínajú na roky strávené na prešovskej základnej škole v dobrom. Miro chodil do matematickej triedy a odmalička mu to šlo dobre s číslami. Už na základnej škole sa začal venovať hre na klavíri. Ivanovi zase prirástla k srdcu gitara. Jeho najobľúbenejším predmetom bol dejepis. Obaja súrodenci sú učiteľom vďační za ich trpezlivosť. Preto sa rozhodli venovať nie len im, ale aj všetkým žiakom a školským pracovníkom krásny darček k 40. výročiu založenia školy: všetkých pozvali na svoj koncert, ktorý budú mať už onedlho 16.6.2018 v amfiteátri v Prešove.

Na staré časy si zaspomínal aj súčasný učiteľ na „Šmeralke“ Radoslav Brecelj,  ktorý je dobrým kamarátom Táslerovcov už od detstva: „S Mirom a Ivanom sa poznám od študentských čias. Objavil som ich v prešovskej rockovej lige a hneď som si povedal, že toto je kapela, ktorá má budúcnosť. Neskôr som hral hlavnú úlohu v muzikáli, ktorý vytvorili Táslerovci a tam sme sa aj skamarátili.“ 

„Zo všetkých letných festivalov mám najradšej Dobrý festival, lebo štartuje prázdninový čas a moju učiteľskú dovolenku…a taktiež preto, že som na ňom zažil neuveriteľne veľa čarovných chvíľ s kapelami, ľuďmi, rodinou, kamarátmi. Tento rok sa veľmi teším, že sa spolu namiesto toho budeme zabávať na koncerte IMT Smile!“ dodal nadšene učiteľ informatiky a výtvarnej výchovy.

Od návratu IMT Smile z Ameriky neprebehol ani mesiac, ale kapela má kopec noviniek. Stihli vydať dvoj vinyl, na ktorom je trinásť skladieb, ktoré vyšli na dnes už kultovom albume IMT SMILE v roku 2003, ale aj predstaviť novú pieseň aj s videoklipom Budeme to stále my. Okrem toho vyhrali cenu „Najobľúbenejšia slovenská skupina“ na odovzdávaní Hudobných cien rádia Europa 2.

Od príchodu na Slovensko trávia chalani väčšinu času vo svojom bratislavskom hudobnom štúdiu, kde sa pripravujú na veľkolepú letnú šnúru IMT Smile Amfiteáter Tour 2018, ktorá vypukne už o necelé dva týždne. Začínajú doma v Prešove v miestnom amfiteátri 16.6., pokračujú v Martine 23.6., v Banskej Bystrici 30.6., vo Východnej 7.7. a v Nitre 14.7. Ešte stále neprezradili mená všetkých hostí, ktorí sa s nimi predstavia v piatich najväčších slovenských amfiteátroch. Okrem prešovskej kapely ElevenHill a talentovaného rusínskeho folkloristu Štefana Šteca sa môžete tešiť aj na ďalšie zvučné mená. Na koncerte vo Východnej Smile-áci napríklad vystúpia na jednom veľkom pódiu spolu s Kandráčovcami.

Veľkolepá koncertná mega show IMT SMILE AMFITEÁTER TOUR 2018 bude, bezpochyby, hudobnou udalosťou leta a vy by ste určite mali byť pri tom. Nenechajte si ujsť festivalovú atmosféru koncertov pri západe slnka! Vychutnajte si nezabudnuteľný letný večer plný kvalitnej muziky, notoricky známych melódií a dobrej nálady, počas ktorého si môžete zaspievať, zatancovať a dokonalo si oddýchnuť. Vstupenky sú v predaji v sieti ticketportal.sk TU alebo na webe: http://imtsmile.com/.

To Top