Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

James Hetfield napísal počas karantény množstvo materiálu pre nový album

Členovia kapely Metallica kvôli karanténe spôsobenej pandémiou koronavírusu pravidelne komunikujú na diaľku pomocou komunikačného programu Zoom. Hudobníci sa stretli začiatkom augusta po niekoľkých mesiacoch, aby spolu nahrali špeciálny koncert, ktorý sa premietal v sérii Encore Drive-In Nights.

Okrem špeciálneho koncertu členovia kapely Metallica pripravujú nový album. Najnovšie informácie hovoria o tom, že James Hetfield počas domácej karantény napísal množstvo materiálu a už sa nevie dočkať nahrávania.

„Nechcem znieť nevďačne, pretože viem, že je vonku veľa ľudí, ktorí bojujú s koronavírusom. V hudobnom priemysle je to však momentálne veľmi ťažké. Metallica bola vždy na cestách. Teraz sme doma a rozmýšlame čo s časom. Preto som začal písať. Napísal som toho naozaj veľa.“: prezradil frontman James Hetfield.

Reklama

„Chcem však povedať, že ďalšia dobrá vec je to, že som zostal v mojom rodnom meste v Colorade a mohol som sa venovať outdoorovým aktivitám s mojimi kamarátmi. Máme to šťastie, že nás koronavírus tu v horách v skutočnosti nepostihol tak, ako vo veľkých mestách. Stále sa tu dá dostať von, jazdiť na bicykli alebo chytať ryby.“: hovorí Hetfield.

„Mám to veľa priateľov, ktorých som kvôli hraniu s kapelou zanedbával. Kapela Metallica je hlavne o množstve skúšok a koncertov. Nemal som čas na budovanie skutočných priateľstiev. Je to pre mňa obrovská vec. Dokonca som sa po dlhom čase dostal do garáže a urobil som niekoľko krmítok pre vtáky, ktoré sem prilietajú a ja sa na ne rád pozerám. Užívam si život taký, aký je teraz.“: prezrádza ďalej frontman kapely Metallica.

Hudobníci z kapely Metallica sa 29. augusta predstavili v sérii Encore Drive-In Nights, ktoré sa odohrávalo v stovkách drive-in amfiteátrov po celých Spojených štátoch a Kanade. Show bola natočená špeciálne pre túto sériu v blízkosti sídla kapely v severnej Kalifornii a následne zvuk a video upravil produkčný tím kapely Metallica podľa najvýšších štandardov.

Reklama

Nahrávanie pre Encore Drive-In Nights bolo vlastne prvým koncertom kapely po takmer roku a obsahuje materiál z celej ich takmer 40 ročnej kariéry. Fanúšikovia kapely Metallica tak dostali intímny, jedinečný a nezabudnuteľný koncertný zážitok.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Legendárna slovenská kapela Horkýže Slíže využíva „nútenú“ pauzu od koncertovania na tvorbu nového materiálu. Podľa slov speváka Kuka pôjde o pokračovanie albumu Alibaba a...

Správy

Elektrická gitara zmenila dejiny hudby. (Nielen) rockoví gitaristi ako Eddie Van Halen či Jimi Hendrix sa vo svojej najlepšej ére rovnali bohom. Ak chcete...

Novinky zo sveta hudby

Frontman nemeckej skupiny Rammstein Till Lindemann vydal novú sólovú pieseň. Ide o starú vojenskú baladu Любимый город „milované mesto,“ ktorá je naspievaná v ruštine...

Novinky zo sveta hudby

Francúzska progresívna death metalová kapela Gojira prichádza s novinkou, ktorá ašpiruje na najlepší metalový album roka. V poradí siedmy štúdiový album má názov Fortitude a obsahuje jedenásť...

Reklama