Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Jana Hubinská využíva voľný čas a predstavuje dva nové duety!

Speváčka a Herečka Jana Hubinská využila korona krízu tvorivo a predstavuje dva nové duety. V prvom spolu s gitaristom Petrom Luhom speva španielsku skladbu Mil Pasos a v druhom si uctila zosnulého kamaráta Tibora Farkaša, s ktorým sa poznala od svojich 16-tich rokov.

Španielsky song „Mil Pasos“ od speváčky Soha zaujal Janu Hubinskú už pred troma rokmi. Na realizáciu si prizvala všestranného hudobníka Petra Luhu.

„Mil pasos som mala už nejaký čas uloženú v pamäti, ale nevedela som, s kým by som ju nahrala. Jedného večera som sa na koncerte stretla s Petrom Luhom. Slovo dalo slovo a o nejaký čas sme ju vo svojom vnímaní a cítení nahrali. Peťo je skvelý hudobník a je aj nesmierne technicky zdatný. Celú skladbu nahral, zmixoval a spolu sme ju naspievali.“ vysvetľuje s úsmevom Jana Hubinská.

Reklama

K španielskej skladbe „Mil Pasos“je na svete aj energický tanečný videoklip. Jeho scenár a réžiu si zobrali na starosť Jana Hubinská a Peter Luha. Za kameru sa postavili Tomáš Majláth a Patrícia Macová. Strih má na konte Peter Luha a Tomáš Majláth.

„Muziku od malička milujem a vidím ju aj cez obrázky. Bola som plná energie a nadšenia. Oslovila som Michala Barniaka, s ktorým sa poznáme už roky z divadla. Miško je výborný tanečník, má aj vlastnú tanečnú školu a je neskutočne ústretový človek. Povedala som mu moju predstavu, koncepciu príbehu a pustili sme sa skúšať choreografie a skladať pohybový príbeh,“ vysvetľuje Janka.

Druhý duet vznikol pred rokom v štúdiu Pavla Kvassaya. Skladbu „Len tak“ zložil pre Janu Hubinskú Tibor Farkaš. Zosnulý autor hudby a textu napísal pre Janku celkovo päť piesní, ktoré sa dočkajú realizácie.

Reklama

„S Tiborom sa poznáme od 16-tich a odvtedy sme sa sem tam, viac menej náhodne stretli či už cez muziku, na koncertoch alebo na motorkách. Minulý rok mi zavolal, či by som mu nenaspievala nejakú pesničku. Spolupracovali sme na piatich skladbách skoro päť mesiacov, podľa časových možností. Skladali a hľadali sme najlepšie slová, nástroje, rytmy, zvuk. Skladba „Len tak“ bola prvá hotová. Nasledovali ďalšie a ja som sa potom na chvíľu z nášho projektu stratila, mala som iné pracovné povinnosti. Keď mi volali, čo sa stalo, bol to pre mňa šok a dodnes tomu celkom neverím. Prvýkrát som počula naše pesničky na rozlúčke s Tiborom. Bola to pre mňa nepochopiteľná situácia, absurdná, strašne smutná. Tibor sa však vždy smial a ja som presvedčená, že tie skladby sú úžasné a zaslúžia si ísť medzi ľudí. Takže ideme ďalej…“ uzatvára Janka Hubinská. 

Jana Hubinská po ukončení VŠMU študovala na muzikálovej škole vo Varšave. Je úspešnou herečkou v televízii, filme i v divadle. Až do roku 2014 pôsobila najmä v českých, ale aj v európskych televíznych i filmových produkciách a na slovenských a českých divadelných scénach, v muzikáloch, drámach i komédiách. Na konte má množstvo ocenení, napr. v roku 1994 získala Cenu LITY za najlepší divadelný herecký výkon roka. Za úlohu matky v českom filme Děvčátko získala českú filmovú cenu za rok 2003 Český lev. Za herecký výkon v televíznej hre vysielanej naživo v roku 2010 získala Cenu LITY.

Reklama

Prečítajte si tiež:

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Kapely

Kapela DESMOD a Robo Šimko prichádza s nezvyčajným singlom! Je ňou pieseň „Je to v nás“, ktorú skupina urobila pre nitrianske volejbalistky a dnes si ju už viete...

Zaujímavosti

Slovenskí hudobní producenti Groovestudio vydali koncom minulého roku epický cinematický album Zephyrus, ktorého charakteristickou črtou sú silné témy, brilantná orchestrácia, anjelské zbory a v neposlednom rade...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Reklama