Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Jana Kirschner vydáva živú nahrávku na 2 CD!

„Kvôli vám sme si doma kúpili náš prvý CD prehrávač,” povedal mi nedávno jeden slovenský čašník v Prahe. 

“Prvý CD prehrávač… Tak to už musím robiť pekne dlho,” napadlo mi. A predsa, aj napriek tým dlhým rokom, som pri týchto projektoch mala často pocit, že začínam úplne odznova. 

Začalo sa to celkom nenápadne, keď sme sa s Eddiem rozhodli nahrať môj ďalší album. Po „Krajine Rovine” nebolo ľahké začať. Po komplikovanom odchode z veľkého vydavateľstva, bez funkčného manažmentu, no najmä po albume, ktorý bol časťou mojich fanúšikov prijatý rozpačito.

Reklama

Nevedeli sme presne, akým smerom sa vybrať, no ja som dookola opakovala, že by som chcela urobiť niečo jednoduché. Jednoduché melódie, jednoduché aranžmány. Nemala som pocit, že prišiel čas urobiť niečo veľké a už vôbec nie prelomové. A tak vznikla Moruša. Vlastne hneď dve. Biela a čierna.

Nadšení sme prišli do Slovenského rozhlasu. Ako sa písalo v tlačovej správe, ide o spojenie muzikantov z rôznych hudobných žánrov a svetov. Po úvodnej skúške nám bolo jasné, že to nebude až také mystické, ako sme čakali a že na spojenie tohto hudobného telesa by sme skôr než mystiku potrebovali sekundové lepidlo.

Linda mi po stretnutí s partnermi projektu tichým hlasom v telefóne oznámila, že sme asi skončili. Povedala som niečo v duchu: “Ideme ďalej. Hudba neskončila.”

Reklama

V momente keď sme zahrali prvý koncert sme vedeli, že je dobre. Ľudia nás zobrali a naša sila s pribúdajúcimi koncertami rástla. Keď sme dorazili do Bratislavy na konci turné, boli sme už slávni. Ľudia nám vrátili všetko späť. Únavu vystriedala radosť a hrdosť. V našej ceste bolo viac než len jedno turné, bol v nej náš život.

Idú… „Kto ide a kam?“ pýtali sa ma. „Neviem, no je dobré vedieť, že už sú na ceste,“ odpovedala som.*

Reklama

6.novembra vychádza vo vydavateľstve Slnko Records unikátna koncertná nahrávka, JANA KIRSCHNER – ŽIVÁ.

Nahrávka vo viac než dvoch hodinách hudby dokumentuje tri koncertné turné – Moruša: Biela/2013, Moruša: Čierna/2015 a Takmer Sólo Tour /2016, ktoré speváčka a skladateľka predstavila spolu s dvadsiatkou muzikantov slovenskému a českému publiku v období štyroch rokov.

Dvojalbum je prehliadkou nových aranžmánov Janiných skladieb, prepracovaných kompozícií, ale aj citlivo spracovaných verzií známych hitov. Obsahuje 22 skladieb, medzi nimi piesne ako Sama, Duch mesta, Miluješ nemiluješ, Na Čiernom koni, Modrá, Pokoj v duši, Krajina rovina a ďalšie.

Reklama

Farebnú mozaiku, spája producentská vízia Eddieho Stevensa, ktorý speváčkinu tvorbu posúva ďalej a zdanlivo jednoduché aranžmány striedajú veľkolepé hudobné momenty.

Originálny booklet, ktorý pripravilo renomované štúdio Najbrt, obsahuje desiatky fotografií, autorské zápisky ale aj  producentské poznámky, kompletné “setlisty” a stage plány, a prináša jedinečný pohľad do muzikantského sveta tak, ako ho nepoznáme.

Jana Kirschner dôstojne uzatvára dvadsať rokov pôsobenia na slovenskej hudobnej scéne a túto jeseň, spoločne so Slnko Records, prináša pre fanúšikov svoj prvý živý album.

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Kapela Horkýže Slíže oznámila na 14.9.2021 vydanie nového albumu Alibaba a 40 krátkych songov 2. Okrem krstu, ktorý sa bude konať v Music a...

Kapely

Žilinská kapela landless 10. septembra 2021 vydala svoj prvý album, ktorý nesie názov „Mirrors“. Na albume sa nachádza 9 piesní, pričom kapela počas prebiehajúceho...

Kapely

Nový album kapely Horkýže Slíže Alibaba a 40 krátkych songov 2 sa oficiálne poleje alkoholom 14. septembra v známom nitrianskom hudobnom klube Music a...

Novinky zo sveta hudby

Už 19. novembra sa fanúšikovia anglickej superstar dočkajú nového albumu s názvom The Bridge. Dovtedy si musia vystačiť s malou ukážkou vo forme singlu „If It’s Love“, kde...