Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Jana Kirschner vystúpi so sláčikovým kvartetom v štyroch mestách!

Jana Kirschner prináša už túto jar prvú ochutnávku jej nového koncertného projektu s názvom “Komorne”. Po línii koncertného turné “Takmer Sólo”, ktoré bolo veľmi úspešné nielen doma na Slovensku, sa Jana Kirschner opäť vracia na koncertné pódiá. 

Tentokrát v spojení so skvelým sláčikovým kvartetom Spectrum Quartett, pod vedením Jána Kružliaka. Nové aranžmány vytvárajú bohatú kulisu k Janiným melódiám a poetike, ktorá je pre jej tvorbu príznačná. Fanúšikovia speváčkinej tvorby si budú môcť na koncertoch vychutnať nielen notoricky známe piesne v novom prevedení. Ide o skutočný prierez jej tvorbou za dve desaťročia. Zaznejú celkom nové skladby a tiež piesne z albumu Krajina Rovina či projektu Moruša.

“Komorne” je najmä o emóciách, hudobnej zrelosti, túžbe ustavične objavovať nové cesty, no najmä o tom, že hudba je len jedna. Nehľadajte klasiku. Nehľadajte nudu. Je to veľmi hravý a organický projekt, ktorý dokáže osloviť širokú škálu divákov.

Reklama

„Chcela by som sa tentokrát vybrať aj do iných častí Slovenska a medzi svoje koncertné srdcovky zaradiť aj niekoľko miest, kde sme ešte nehrali. Viem, že ešte stále máme čo spoznávať,” prezrádza Jana zo svojich plánov. Prvú časť jarných koncertov s názvom “KOMORNE” si fanúšikovia môžu pozrieť už koncom apríla na týchto miestach:

23.4. Dom kultúry, Skalica
24.4. Kursalon, Trenčianske Teplice
26.4. Nová Cvernovka, Bratislava
27.4. Dom kultúry, Nové Zámky

“Cítím, že v dnešnej dobe, možno viac než kedykoľvek predtým, je veľmi dôležité priniesť ľudom niečo iné, niečo pekné, niečo slobodné. Aj napriek tomu, že naša krajina a celá spoločnosť prechádza obrovskými zmenami. Verím, že umenie dokáže ľudí spojiť a podržať v týchto ťažkých chvíľach,” hovorí slovenská speváčka a skladateľka.

Reklama

Netreba dlho premýšľať nad tým, ako vlastne prišlo k spojeniu Jany Kirschner so sláčikovým kvartetom. S Jánom Kružliakom spolupracuje od začiatku projektu Moruša a jeho cit pre experiment a inováciu sa prejavil už počas turné Moruša Biela. „S Jankom sa poznáme a spolupracovali sme na niekoľkých projektoch. Je to osvedčená kombinácia,” vysvetľuje Jana.

Okrem sláčikov pribudol do kapely aj bubeník Tomáš Hríbik, ktorý hráva s mnohými skvelými hudobníkmi, no azda najznámejšie je jeho pôsobenie v kapele Katky Malíkovej. Tomáš prináša do Janiných piesní celkom nový rozmer. Dokáže prekvapiť nielen spôsobom hrania ale aj výberom nástrojov. Okrem tradičných perkusií či bicích sa opäť  objaví elektronika, či dokonca rodinná kosa od Tomášovho starého otca.

Jana Kirschner sa momentálne a predovšetkým naplno venuje príprave nového albumu. „Viem, že prišiel čas. Cítim, ako to vo mne rastie. Nedokážem tomu vzdorovať, ani to odložiť na neskôr. Pred pár rokmi som mala podobný pocit a a vtedy vznikla Krajina Rovina. Dnes sa však, už ako dospelá žena, dívam na svoju krajinu a viem, že aj môj nový album bude venovaný práve jej,” uzatvára Jana Kirschner.

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Medzinárodný hudobný festival a konferencia SHARPE sa bude konať už tento víkend. Dvojdňové podujatie prinesie 3. a 4. septembra do bratislavskej Novej Cvernovky viac...

Koncerty

Americká NU metalová skupina SLIPKNOT bola z dôvodu pandémie koronavírusu, nútená zrušiť minuloročné európske turné, vrátane slovenského koncertu, ktorým chcela okrem úspechu posledného albumu osláviť...

Koncerty

Kultúrne leto v Trenčianskych Tepliciach koncom augusta zavŕši umelecký festival ART IN PARK, ktorý sa každoročne koná v priestoroch Kúpeľného parku. Aj v tomto ročníku sa môžeme...

Správy

Ukončenie sezóny v hlavnom meste bude opäť v znamení medzinárodného festivalu súčasného tanca a pohybového divadla Nu Dance Fest. Na prelome augusta a septembra preskúma vzťah...