Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Jana Krištof Lehotská bilancuje rok 2019 a prezradila, čo pripravuje na rok 2020

Rok 2019 bol rýchly, hektický, ale aj plný nádherných koncertov, hraní a stretnutí. Hlavne bol začiatkom znovu obnovenej hudobnej kariéry Jany Krištof Lehotskej, ktorá sa vrátila na pódia svojim novým albumom Sny.

Už v prvých mesiacoch zaznamenali piesne úspech u verejnosti. 20 týždňov sa skladba Spriaznení udržala v hitparáde TOP 20 rádia Beta s najlepším umiestnením na druhom mieste a ani raz neklesla pod siedmu priečku. „Veľmi nás potešilo zaradenie našich piesní na okruchoch Českého rozhlasu, rádia Lumen, Proglas, rádia Beta a mnohých ďalších.“: hovorí Jana Krištof Lehotská.

„Počas letnej sezóny sme zahrali na niekoľkých festivaloch na Slovensku a v Čechách, kde sme získali ceny publika, cenu za autorský prínos, ceny za najlepší inštrumentálny výkon a mnoho iných.“: pokračuje Lehotská.

Reklama

„Rok 2019 sa niesol aj v znamení ďalšej práce na videoklipoch. Celkovo sme ich spracovali štyri a z toho jeden lyric. Počas krásnej jesene sme vypustili do sveta klip na pieseň Cesty snov.“: dopĺňa speváčka.

13. decembra odpremiérovali na obrazovkách TV JOJ klip točený na letisku v Prievidzi na pieseň PRAVDA.

16. januára 2020 sa zúčastnili v Bratislavskom Majestic Music Clube slávnostného odovzdávania hudobných cien ZAI – Združenia autorov a interpretov na Slovensku a stali sa ich riadnym členom.

Reklama

Koncom januára 2020 stihli spraviť a odpremiérovať ďalší z videoklipov, tento krát veľmi osobnú pieseň, ktorá je jednou z najhranejších skladieb rádia Proglas „Nezabudnem“ .

„14. februára sa tešíme na odovzdávanie cien KULTÚRA 2019 v Prievidzi, kde sme boli nominovaný a zároveň ocenený za autorský a kultúrny prínos pre Prievidzu a Hornú Nitru pre rok 2019. Réžie celého slávnostného večera sa ujal výborný režisér Eduard Gurtler, ktorý na skladbách albumu Sny postavil celovečerný program a my budeme hrať samozrejme na živo.“: dodáva ďalej Jana Krištof Lehotská.

A čo čaká ďalej Janu Krištof Lehotskú v roku 2020?

Reklama

„Začiatok bol dynamický, v štúdiu sa začali prípravy na nové skladby, ktoré sú už zaradené na koncertný program a v krátkej dobe budú vychádzať ako nové single. Veríme, že do konca roku 2020 uzrie svetlo sveta druhý album, na ktorom spravíme kompiláciu všetkých nových singlov, ktoré vydáme v roku 2020. Stihli sme absolvovať už aj pár koncertov a kalendár na rok 2020 sa tiež začína plniť, čo nás veľmi teší.“: dodáva na záver Lehotská. 

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Shivers je druhým oficiálnym singlom z novej platne. Sheeran v piesni plnej euforických momentov popisuje, aké to je sa zamilovať. Skladbu natočil s osvedčenou dvojicou producentov – Fred...

Zaujímavosti

Slovenská stálica Peter Nagy predstavuje klip k ústrednej skladbe najnovšieho albumu „Petrolej“. Minimalistický klip s rovnakým názvom má na konte uznávaný fotograf Ľubo Špirko, ktorý video...

Novinky zo sveta hudby

Už 19. novembra sa fanúšikovia anglickej superstar dočkajú nového albumu s názvom The Bridge. Dovtedy si musia vystačiť s malou ukážkou vo forme singlu „If It’s Love“, kde...

Zaujímavosti

Emmanuela Pudding, vlastným menom Emmanuela Dobšovičová pred pár dňami vydala svoj debutový singel. Pieseň, s názvom „Dáždniky z púpav“, bola inšpirovaná príchodom jari, obdobia...