Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Jana Krištof Lehotská bilancuje rok 2019 a prezradila, čo pripravuje na rok 2020

Rok 2019 bol rýchly, hektický, ale aj plný nádherných koncertov, hraní a stretnutí. Hlavne bol začiatkom znovu obnovenej hudobnej kariéry Jany Krištof Lehotskej, ktorá sa vrátila na pódia svojim novým albumom Sny.

Už v prvých mesiacoch zaznamenali piesne úspech u verejnosti. 20 týždňov sa skladba Spriaznení udržala v hitparáde TOP 20 rádia Beta s najlepším umiestnením na druhom mieste a ani raz neklesla pod siedmu priečku. „Veľmi nás potešilo zaradenie našich piesní na okruchoch Českého rozhlasu, rádia Lumen, Proglas, rádia Beta a mnohých ďalších.“: hovorí Jana Krištof Lehotská.

„Počas letnej sezóny sme zahrali na niekoľkých festivaloch na Slovensku a v Čechách, kde sme získali ceny publika, cenu za autorský prínos, ceny za najlepší inštrumentálny výkon a mnoho iných.“: pokračuje Lehotská.

Reklama

„Rok 2019 sa niesol aj v znamení ďalšej práce na videoklipoch. Celkovo sme ich spracovali štyri a z toho jeden lyric. Počas krásnej jesene sme vypustili do sveta klip na pieseň Cesty snov.“: dopĺňa speváčka.

13. decembra odpremiérovali na obrazovkách TV JOJ klip točený na letisku v Prievidzi na pieseň PRAVDA.

16. januára 2020 sa zúčastnili v Bratislavskom Majestic Music Clube slávnostného odovzdávania hudobných cien ZAI – Združenia autorov a interpretov na Slovensku a stali sa ich riadnym členom.

Reklama

Koncom januára 2020 stihli spraviť a odpremiérovať ďalší z videoklipov, tento krát veľmi osobnú pieseň, ktorá je jednou z najhranejších skladieb rádia Proglas „Nezabudnem“ .

„14. februára sa tešíme na odovzdávanie cien KULTÚRA 2019 v Prievidzi, kde sme boli nominovaný a zároveň ocenený za autorský a kultúrny prínos pre Prievidzu a Hornú Nitru pre rok 2019. Réžie celého slávnostného večera sa ujal výborný režisér Eduard Gurtler, ktorý na skladbách albumu Sny postavil celovečerný program a my budeme hrať samozrejme na živo.“: dodáva ďalej Jana Krištof Lehotská.

A čo čaká ďalej Janu Krištof Lehotskú v roku 2020?

Reklama

„Začiatok bol dynamický, v štúdiu sa začali prípravy na nové skladby, ktoré sú už zaradené na koncertný program a v krátkej dobe budú vychádzať ako nové single. Veríme, že do konca roku 2020 uzrie svetlo sveta druhý album, na ktorom spravíme kompiláciu všetkých nových singlov, ktoré vydáme v roku 2020. Stihli sme absolvovať už aj pár koncertov a kalendár na rok 2020 sa tiež začína plniť, čo nás veľmi teší.“: dodáva na záver Lehotská. 

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...