Novinky zo sveta hudby

Januárové novinky od Breaking Benjamin, Of Mice & Men, Asking Alexandria, Hollywood Undead a iných

Nahromadilo sa nám veľa noviniek, o ktorých sme vás nestihli informovať, a tak sme sa rozhodli, že vám ich ponúkneme všetky v jednom článku.

Breaking Benjamin – Red Cold River

S novým singlom sa k nám vrátili obľúbený Breaking Benjamin. Nový album Ember, ktorý má vyjsť na jar tohto roku, bol hotový ešte minulý rok. Kapela najskôr čakala, čo naň povie štúdio a teraz je zrejme v procese mixovania. Ešte v októbri chalani prezradili, že čo sa gitár týka, toto je najkomplexnejší album, aký kedy spravili. Tak isto povedali, že fanúšikovia po poslednom albume (Dark Before Dawn z roku 2015) žiadali trocha tvrdší štýl, a kapela im s radosťou vyhovela. Na prvom singli to je rozhodne počuť. Včera sme sa dočkali aj oficiálneho videoklipu, ktorý sleduje príbeh otca, hľadajúceho svoju stratenú dcérku.

Tonight Alive – Underworld (album)

12. januára vydala pop-punková Austrálska formácia Tonight Alive svoj už štvrtý album. Fanúšikovia boli zvedavý, keďže ich predošlý počin Limitless (2016) sa vybral veľmi popovou cestou, čo nemalo moc dobrú odozvu. Na tomto albume kapela znova zaradil skreslené gitary do svojho celkového soundu, ale popový element nechýba. Celkovo je album veľmi príjemný, aj keď, single Temple Crack My Heart ktoré vyšli ešte pred celým albumom sú asi to najlepšie z neho.

Čo trocha zamrzí, keďže vás už nemá moc čo prekvapiť. Ale pozor! Posledná pieseň My Underworld je klenot, za všetky drobné. Popová balada medzi Jennou a Corey Taylorom (Slipknot, Stone Sour) je niečo, čo málokto mohol čakať. Áno, ten istý človek, čo screamuje „I wanna slit your throat and fuck the wound“ nahral popový duet. A my ho milujeme!

Of Mice & Men – Defy (album)

Včera vyšiel aj album tejto metalcore-ovej kapele. Tá sa musela dať rýchlo dokopy po tom, čo im odišiel Austin Carlile, pretože kvôli zdravotným problémom už nemôže spievať, nie to ešte screamovať. Žiadne ďalšie zmeny sa ale nekonali. Basák kapely, Aaron Pauley, ktorý mal na starosti aj čisté vokály sa jednoducho rozhodol, že sa naučí screamy a bude plnohodnotným frontmanom. My sme si ešte nestihli album vypočuť, ale z tých pár singlov, ktoré vypustili von, kapela sa drží svojho tvrdého zvuku a nezdá sa, že by ich malo niečo tak ľahko zastaviť.

Myles Kennedy – Haunted by Design 

Spevák s kapely Alter Bridge a zo Slashovej sólovej kapely sa konečne rozhodol dať nám, o čo sme už dlho prosili. Prvé reči o sólovom albume začali ešte v roku 2009. No a po prvom singli Year of the Tiger, sme boli všetci pripravený. Dnes ráno sme sa dočkali druhej piesne Haunted by Design, a tak ako prvý singel, a ako aj celý album, pieseň je nádherným spojením country a blues, so speváckym výkonom, len Mylesovi vlastným. To že je skvelý spevák všetci vieme, a je fajn, ho konečne počuť mimo rock/metal scény. Veď predsa, ešte pred tým, než bol slávny, mal svoju bluesov kapelu The Mayfield Four. A presne v tomto duchu sa bude niesť celý album: Singer/Songwriter prístup k piesňam, zabalené do bluesového soundu. Dokonca budeme počuť aj mandolínu či bendžo. Album bude vonku 9. marca a my sa už naozaj nevieme dočkať.

Asking Alexandria – Asking Alexandria (album)

Ešte 15. decembra sme sa dočkali nového albumu od Britskej kapely Asking Alexandria. Fanúšikovia boli nadšený, keďže sa do kapely vrátil ich pôvodný spevák Danny Worsnop. A aj tí najväčší skeptici, ktorí mali predtým túto kapelu len za vtip (áno, aj ja som týmto vinný) sa neubránili úsmevu, keď počuli prvý singel Into the Fire. A preto som neváhal, a s chuťou sa pustil do počúvania tohto albumu, hneď ako vyšiel. Kapela zahodila metalcore a urobila album, ktorý je moderný, s nejakou tou elektronikou a miestami popovým „feelom.“ Niečo na spôsob posledného albumu od Bring Me The Horizon That’s The Spirit. A funguje to!

Spevák Danny znie neskutočne, obzvlášť v akustickej piesni Vultures (moja obľúbená na albume). A aj keď sa nedočkáme žiadnych prominentných gitarových ríffov, je tu veľa perfektných melódií a chytľavých refrénov. Ďalšou skvelou vecou na albume je rozhodne song Rise Up ktorý spája ako screamy tak aj príjemnú refrénovú melódiu a nejaké tie elektro efekty.


ĎALŠIE NOVINKY:To Top