Jeden z najväčších ľadových barov v Európe otvorili v Bratislave, krstila polovica slovenského showbiznisu!

0
26
views

Minulý týždeň sa konalo veľkolepé otvorenie podniku ICON COFFEE & LOUNGE na Dunajskej ulici, ktorý v sebe skrýva dych vyrážajúce ľadové prekvapenie. Bar, aký nemá v strednej Európe obdoby, pokrstila takmer desiatka slovenských osobností.

Dídžejky aj Stanka Pavolová a Vierka Ayisi

Krstilo sa hudbou i prestrihnutím červenej stuhy! Minulý štvrtok to v bratislavskom Starom meste na Dunajskej 8 žilo dobrou hudbou a kvalitnými drinkami. Otváral sa luxusný podnik ICON coffee&lounge, ktorého súčasťou je ozajstný slovenskýunikát  – jeden z najväčších ľadových barov v Európe, kde je z ľadu úplne všetko, od posedenia, cez poháre až po zdobené ľadové sochy. Výnimočný podnik si vyžaduje originálne uvedenie do sveta, a tak sa krstilo veľmi netradične – za mixážnym pultom. Ten mal po celý večer pod palcom talentovanýslovenský dídžej a producent Milan Lieskovský, ktorý sa stal jedným z krstných otcov. Počas večera sa po jeho boku vystriedali všetci krstní rodičia, ktorí si mohli vyskúšať mixovanie pesničiek a sami na chvíľu baviť takmer dve stovky prominentných hostí. „Uviesť do života podnik pomocou hudby je krásna myšlienka. Po prvýkrát v živote som si mohla vyskúšať mixážny pult, splnil sa mi sen, na chvíľu bola zo mňa dídžejka,“prezradila so smiechom jedna z krstných mám moderátorka Stanislava Pavolová. K skúsenému dídžejoviMilanovi Lieskovskému sa na chvíľu pridala i tanečníčka a speváčka Vierka Ayisi, ktorej elektronická hudba imponuje.“Je to naozaj náročné. Človek musí mať výborný sluch, aby dokonale zosynchronizoval piesne,“ povedala. Okrem spomínaných dám sa k mixážnemu pultu postavilanapríklad i Zora Czoborová, spevák Denis Lacho, moderátor  Michal Sabo, či  herec a režisér Michal Nemtuda.

KrstilaZora Czoborová, Karin Haydu a ďalšie známe tváre

Ďalšou krstnou mamou sa stala fitneska Zora Czoborová, ktorú na párty sprevádzal manžel Peter. Celebritný team krstných mám uzatvorila herečka Karin Haydu, tá opening párty i moderovala. „Je zaujímavé, že som krstnou mamou podniku s tak širokým výberom drinkov a koktailov, hoci som abstinentka. ICON coffee&lounge bar má však tak nápaditý interiér a príjemnú atmosféru, o rozprávkovej ľadovej časti ani nehovoriac, že si v ňom určite ľudia radi posedia i pri dobrom jedle, káve, či nealku,“ prezradila svoje dojmy Karin Haydu, ktorá striktne dodržiava svoje zásady. A tak keď si hostia počas “Moët Momentu“vychutnávali kvalitné šampanské, ktoré bolo súčasťou prípitku, Karin zostala pri poháriku overenej čistej vody.

Okrem hudobného krstu sa niekoľko krstných rodičov podujalo i na symbolické otvorenie baru prestrihnutím červenej stuhy, tu sa iniciatívy a nožničiek chopili Milan Lieskovský, Stanka Pavolová, Vierka Ayisi, Karin Haydu, Zora Czoborová a Michal Sabo.

Svetová premiéra dvoch koktailov

Ako to vo vychytených podnikoch býva, barmani počas celého večera pripravovali prvotriedne drinky a ukazovali svoju zručnosťšikovným vyhadzovaním fliaš do vzduchu. Špeciálnym prekvapením bola svetová premiéra dvoch koktailov, takzvaných “signaturecocktails“, upravených špeciálne pre podnik ICON coffee&lounge. Prezentácia koktailu Oldfashionedsmokedcinnamon whiskystrhla na seba pozornosť všetkých prítomných, keďže sa bar na chvíľu zahalil do pary. To horela škorica, nešlo však o nehodu, ale zámer. Aróma z horiaceho koreňa škorice, ktorá sa následne premieša s whisky, je totiž tajomstvom spomínaného nápoja. Druhý drink PepePepperoni má pikantnosť už v názve a jeho súčasťou súštipľavé papričky jalapeños, ktoré zjemňuje sirup z levandule a trstinového cukru.Otvorenie baru a premiéru nových kokteilov si nenechali ujsť známe tváre ako Mária Zelinová, Lady Mel, Petra Poláková, Juraj Droba,Anna Repková, Barbora Bakošová, Denis Lacho, Lucia Hurajová, Petra Hublová,EmmaMullerová,Kristína Kormúthová, kaderník Paviel Rochnyak,Zuzana Plačková, či manželia Drapákovci a veľa ďalších.

Horúci večer s ľadovým nádychom

Bratislava sa môže pýšiť novým podnikom, ktorý rozhodne neunikne pozornosti našincom, ale ani turistom hľadajúcim v hlavnom meste zábavu, oddych či umenie. Bar ICON coffee&lounge ponúka svojim hosťom všetko menované. „Ľadová“ časť podniku je vytvorená zo 45 ton mliečneho a číreho ľadu a teplota či skôr zima sa tu ustálila na mrazivých -7 stupňov. Návšteva baru vyzdobeného nádhernými dekoráciami a sochami je nezabudnuteľným zážitkom. Hostia určite ocenia i degustovanie drinkov z ľadových pohárov, či barový pult z ľadu. Zo zamrznutej vody sú i stoličky, ale zima vám nebude. Sadnete si na príjemné kožušiny a pred vstupom vám zamestnanci ponúknu teplé oblečenie. Navštíviť ľadový bar je zaujímavé počas celého roka, kedy sa na pár minút ocitnete v zimnej rozprávke.

Autori fotografií: DavidDuducz a Marek Heinfarth