Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Jedinečné turné skupín Arzén a Čechomor štartuje 1. marca v bratislavskej Hant Aréne!

Dve oslavy dvoch výročí! Tak bude vyzerať spoločné turné obľúbených skupín Čechomor a Arzén! Čechomor sú na scéne 30 rokov a slovenská kapela Arzén 35 a musia to patrične roztočiť. Jaro Gažo a spol si na turné pripravili  vychytávky v podobe veľkoplošných obrazoviek a veľkej svetelnej šou. Stretneme sa na piatich koncertoch v Bratislave, v Ružomberku, v Žiline, v Trenčíne a v Nových Zámkoch! Štartujeme 1. marca v bratislavskej Hant Aréne. 

Skupina Arzén v tomto roku oslavuje 35 rokov svojej existencie. K výročiu si nadelila nielen nový album, ale aj turné, ktorým chce významné jubileum osláviť.  

„Vydali sme album „Teraz nám vyhráva“, na ktorom je 10 skladieb plus úvodné intro. K novému CD sme nakrútili aj videoklipy „Páslo dievča pávy“, „Veru sme my chlapci“ a momentálne pripravujeme nový klip na skladbu „Dievčatko“, prezradil líder Arzénu Jaro Gažo. 

Reklama
Objatie tónov si podmanilo Levické hradné námestie

Arzén na turné zahrá fanúšikom 80 minút toho najlepšieho z ich repertoáru. Nebudú chýbať piesne s aktuálneho albumu „Teraz nám vyhráva“, ako aj overené hity ako „Katarínka“ alebo „Hora hora“. 

„S piesňami „Lipová lyžka“ a „Za rána za rosy“ je skupina Arzén spätá už viac ako 15 rokov. V Mestskom divadle v Žiline som stvárnil Jánošíka v predstavení Na skle maľované vo vyše 260 reprízach a Palo Cabadaj bol tvorcom aranžmánov k tomuto predstaveniu. Táto naša práca vyvrcholila spoločným videoklipom aj s legendou Michalom Dočolomanským,“ vysvetľuje Jaro Gažo.

Na turné chystajú Arzén a Čechomor vychytávky v podobe veľkoplošných obrazoviek, na ktorých si fanúšikovia užijú vizuálne stvárnenia niektorých piesní. Svetelná šou je samozrejmosťou.

Reklama

„Čechomor je bomba. Sú to naši hudobní kamaráti, s ktorými sa stretávame na pódiách dosť dlhý čas. Boli dokonca aj „krstní rodičia“ nášho CD. Tešíme sa na turné, koncerty si užívame. Energia, ktorá ide z tvorby skupiny Arzén je emotívna a energická. Dôležité je, že sa nesnažíme o prvoplánovú hudbu systém „zober ľudovku a skoč na buster“, ale všetky piesne sú pôvodná tvorba, ktorá je doplnená o ľudové motívy s ľudovými textami. Je ešte krajšie, keď náš text, ktorý sme vymysleli v kapele, spieva folklórny súbor z Terchovej na Jánošíkových dňoch. Vtedy sú zimomriavky všade,“ neskrýva radosť Jaro Gažo.

Rock Me Fest 2021 pozná víťazov: Slížovicu ovládne Kiero Grande, nahrávať bude Peter Karovič!

Skupina Arzén hrá v zostave Jaro Gažo – spev, Paľo Cabadaj – gitara, Igor Klein – gitara, Jano Heinrich – bicie a Miro Fedor – basgitara. Na aktuálne turné s kapelou Čechomor si chcú Arzén pozvať aj hudobných hostí, medzi ktorými bude určite hráč na klávesové nástroje Luboš Tomaščík. Nenechajte si ujsť jedinečné spojenie dvoch obľúbených kapiel na koncertoch v Bratislave, v Ružomberku, v Žiline, v Trenčíne a v Nových Zámkoch! Štartujeme 1. marca v bratislavskej Hant Aréne.

Reklama

Vstupenky na turné Čechomoru a skupiny Arzén si môžete kúpiť v sieti Ticketportal PRIAMO TU!

Čechomor + Arzén TOUR 2019

1.3. 2019 Bratislava, Hant Aréna
8.3. 2019 Ružomberok, KD Andreja Hlinku
9.3. 2019 Žilina, Dom Odborov
15.3. 2019 Trenčín, Piano Club
16.3. 2019 Nové Zámky, Hala Milénium

Reklama
Skaly Beerokrat Open air bude hostiť Gleba a Medial Banana

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Priaznivci jazzového AMC Tria budú mať možnosť vidieť túto formáciu počas leta na viacerých podujatiach. Hosťami niektorých vystúpení budú Ulf Wakenius a Peter Lipa. Na...

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...

Koncerty

Kapele Peter Bič Project ide karta – čo skladba, to mega hit! Aj ich najnovšia pohodová pesnička Máj sa fanúšikom i hudobným redaktorom mimoriadne páči...

Koncerty

Po dlhých mesiacoch čakania si, zdá sa, opäť užijeme hudbu tak, ako ju máme najradšej – naživo. Bratislavské koncertné leto odštartuje séria vystúpení slovenských...