Viac...

Jedinečný dokument Ján a Martina sa stal najsledovanejším štvrtkovým programom

Televízia Markíza si vo štvrtok, 21. februára 2019, pripomenula smutné prvé výročie vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Prostredníctvom jedinečného dokumentu s názvom Ján a Martina si za vysokého diváckeho záujmu uctila ich pamiatku.

V strategickej cieľovej skupine 12-54 sa dokument Ján a Martina stal najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc, dosiahol vysoko nadpriemerný rating 11,8 % a trhový podiel 30,6 %. Konkurenčná relácia S pravdou von zaznamenala na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine trhový podiel 13,7 % a relácia Zlaté časy na Jednotke RTVS trhový podiel 9,9 %.

Dokument, ktorý mapoval nielen nezmyselnú smrť dvoch mladých ľudí, ale aj zmeny, ktoré tento brutálny zločin na Slovensku vyvolal, si nenechalo ujsť celkovo 570-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. Najväčší záujem vyvolal v rámci cieľovej skupiny mladých žien vo veku od 12 do 34 rokov, ktoré Markíze v čase jeho vysielania zabezpečili trhový podiel 41,4 %.

“Teší nás, že dokument zasiahol také veľké množstvo divákov a veľmi si vážime ich priazeň,” povedal Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza, ktorý je autorom námetu, scenára a aj režisérom projektu.

Ďalšie najvyššie priečky v štvrtkovom rebríčku sledovanosti obsadili spravodajské relácie Počasie (rating 10,9 % / share 30,3 % v CS 12-54) a Televízne noviny (rating 10,8 % / share 31,9 % v CS 12-54). V širšej cieľovej skupine 12+ sa hlavná spravodajská relácia TV Markíza stala najsledovanejším programom dňa, keď k obrazovkám pritiahla až 640-tisíc divákov

Podvečernému vysielaniu tradične kraľoval rodinný seriál Oteckovia, ktorý v cieľovej skupine 12-54 dosiahol vynikajúci rating 10,7 % a vysoko nadpriemerný trhový podiel 36,4 %. Konkurenčná TV Joj zaznamenala v rovnakej cieľovej skupine so seriálom Záchranári trhový podiel 10,4 % a s reláciou Po škole trhový podiel 8,6 %. Ďalšie príbehy najobľúbenejších slovenských oteckov a ich rodín si vychutnalo celkovo 530-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Skupina Markíza (Markíza, Doma, Dajto) bola vo štvrtok v komerčne podstatnej cieľovej skupine 12-54 silným trhovým lídrom celodenne (share 31,7 %) aj v prime-time 19:00-23:00 (share 33,0 %). 

Jedinečný dokument Ján a Martina sa stal najsledovanejším štvrtkovým programom
To Top