Novinky zo sveta hudby
žiadne hodnotenie

John Wolfhooker prinášajú nový videoklip z cintorína!

Nový singel aj s videoklipom Monalisa od československých John Wolfhooker odhaľuje temnejšiu stránku tejto veselej štvorky. O atmosferický videoklip sa postaral Riko Čecho, ktorého prácu možno vidieť predovšetkým na videoklipoch scény rapu.

Videoklip sa natáčal tri dni. “Hlavnou lokáciou sa stal 300 rokov starý dom na cintoríne, v ktorom sme točili s doprovodom stroboskopov, nečakaných výpadkov elektriny a podivných zvukov z podkrovia. Toto miesto malo veľmi silnú atmosféru”, prezradil nám o natáčaní spevák skupiny Martin Čupka.

“Prvé demo piesne vzniklo v noci, skladbu sme potom dokončili a nahrali v štúdiu, ktoré sa nachádza v 150 rokov starom mlyne a taktiež v noci. Následný videoklip sme natočili v ešte staršom hororovom dome, nachádzajúcom sa uprostred cintorína a opäť sa to dialo počas noci. Režisér videoklipu Riko ho nakoniec “musel” editovať taktiež výhradne v noci a teda verím, že výsledok tohto neplánovaného experimentu má veľmi špecifický a temný nádych.” dodáva bubeník a autor skladby Adrián.

Text, ktorý napísal spevák Martin Čupka sa zaoberá osobnými témami a emočnými traumami, ktoré v sebe mnohí z nás nosí a ticho sa s nimi snažia vysporiadať bez toho, aby dali ľuďom vo svojom okolí najavo, že sa za ich úsmevmi ukrývajú vnútorné boje.

Kapela si skladbu produkovala sama. O mix a produkciu vokálov sa postaral basgitarista a vokalista Filip Vlček. Celkový mix a mastering skladby robil gitarista Rony Janeček.

V súčasnosti sa kapela sústreďuje hlavne na koncertovanie v Nemecku a ich najbližší koncert sa uskutoční 28.4. v Norimbergu. V Čechách ich môžete vidieť napríklad na hlavnom pódiu festivalu Rock For People, na ktorý si kapela pripravuje špeciálnu show.

Sledujte novinky od skupiny na stránke https://www.facebook.com/JohnWolfhooker.

Pridať komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top