Novinky zo sveta hudby

JOHN WOLFHOOKER v hudbe hranice nerobia a v novom videoklipe “Freak Show” hlásajú…

…“Všetci sme tak trochu divní”? Aj o tom je nový videoklip a singel tejto československej štvorky z prostredia domu hrôzy v Prahe. Pieseň Freak Show uzatvára sériu singlov vytvorených a nahrávaných počas 2 týždňov v januári 2017, kedy sa zavreli do analógového štúdia v Divíne bez pripojenia k internetu. Táto novinka akoby bola soundtrack z crazy rockového muzikálu. A o čom pieseň hovorí?

V songu kapela zdôrazňuje myšlienku, že by sme sa nemali hanbiť za to, akí sme, pretože každý z nás je svojim spôsobom divný. „Chceli sme vyzdvihnúť individualizmus, pretože svet nás tlačí k tomu, aby sme boli všetci normálni. Prototyp normálneho človeka ale neexistuje nikde na svete,“ približuje hlavnú ideu skladby bubeník Adrian Janeček. Fanúšikov, ktorí sú od kapely zvyknutí na moderný rockový fusion, možno prekvapí, že veľká hudobná inšpirácia prišla od poľského skladateľa Fryderyka Chopina. „Nedávno mi napadlo zájsť do antikvariátu a kúpiť si zbierku valčíkov od Chopina. Tak som si ju otvoril na ľubovoľnej stránke a prvých pár takto je v podstate začiatok tohoto songu. Prišlo mi, že tá časť má podobnú atmosféru ako demo k Freak Show, s ktorým chalani prišli, a mohlo by to spoločne fungovať, tak sme to zakomponovali,,“ vysvetľuje gitarista Ronald Janeček.

Napriek tomu, že samotná pieseň Freak Show už existuje pomerne dlho, s videoklipom si kapela dala na čas. Dôvod je jednoduchý – chcela prísť s vizuálom, s ktorým bude stopercentne spokojná. Nakoniec sa im ho podarilo zrealizovať vďaka náhode. „Cestoval som z Lučenca do Prahy a v Bratislave mi ušiel autobus. Pri čakaní na ďalší som stretol Roba, súčasnéh frontmana The Paranoid, ktorý pracuje v Prague Fear House, prvom dome hrôzy v strednej Európe. Pustil som mu náš song a jemu sa strašne páčil a navrhol, aby sme klip natočili v ich priestoroch,“ popisuje spevák Martin Čupka.

John Wolfhooker plánujú v blízkej dobe nahrať nový materiál a 21.12. ich v pražskom Paláci Akropolis čaká zatiaľ ich najväčší klubový koncert so špeciálnymi hosťami Skywalker a All Faces Down.

John Wolfhooker je štvorčlenná rocková kapela z Prahy, známa predovšetkým pre svoje odvážne prekračovanie hraníc hudobných žánrov, technické inštrumentálne party, ale napriek tomu chytľavé refrény a energické živé vystúpenia. Formácia čerpá inšpiráciu z kapiel ako The Beatles, Periphery, My Chemical Romance, Bring Me The Horizon, či Billy Talent. V skladbcách kombinujú žánre ako post-hardcore, pop-punk, funk a často siahajú až k progressive metalu. Kapela získala popularitu tiež vďaka talentovanému gitaristovi Ronymu Janečkovi, ktorý je odbornou hudobnou verejnosťou považovaný za jedného z najlepších gitaristov svojej generácie v Európe. Za dobu svojej existencie stihli John Wolfhooker vydať 18 videoklipov, nahrať 2 štúdiové albumy a zahrať si na popredných českých festivaloch ako Rock For People, Aerodrome, Mighty Sounds a jednom z najväčších Kanadských festivalov – Envol Et Macadam v Quebecu, kde headlinovaly kapely Rise Against a Despised Icon. Okrem týchto velikánov zdieľali John Wolfhooker pódium s kapelami Enter Shikari, Anti-Flag, Marmozets, Sleeping With Siren, Our Last Night a ďalšími. V lete 2018 kapela odohrala svoj set na hlavnom pódiu festivalu Rock For People a začala aktívne koncertovať v Nemecku.

Nezabudnite John Wolfhooker sledovať na ich oficiálnej stránke www.johnwolfhooker.com aj Facebooku alebo Instagrame.

To Top