Úvod

Jsme pyšní na to, že zpíváme česky, říká kapela Vesper ke své tvorbě

Článok prečítate za: 1 min.

Kutnohorský hard-pop band, který letos slaví 10 let na scéně, vypouští do světa jeden klip za druhým a na podzim připravuje vydání již pátého řadového alba.

Od samého začátku si kapela zakládá na autorském přístupu jak k hudbě, tak i k textům, které jsou ze sta procent v češtině. Logicky se nabízí otázka, jestli někdy Vesper neuvažoval o tom, že to zkusí v angličtině a osloví zahraniční posluchače? „Nikdy. Jsme česká kapela, která se snaží oslovit české publikum a sdílet s ním radosti  i strasti skrze naše texty.“ říká kapelník Milan Jahodář.

„Řada českých kapel používá angličtinu s odůvodněním lepší zpěvnosti a ve snaze prorazit za hranicemi. Upřímně, ve většině případů jde  o utopii. Vesper nikdy téhle vlně nepodlehl. Jsme pyšní na to, že zpíváme česky a pro české fanoušky.“ dodává klávesista Pavel Ladra. Kutnohorská parta, která se pohybuje především na pódiích slavností, festivalů a open air akcí si užívá novou image, která se nese lehce ve stylu steampunku.

Aktuálně má Vesper mezi posluchači singl a animovaný klip Černokněžník, pracuje na dokončení klipu k písni Pilotka a zároveň s pražským producentem Ondrou Škochem (ex Chinaski) testuje možnosti posunu v celkovém soundu kapely. Jak zábavní jsou Vesper naživo můžete zjistit na některém z letních koncertů, jejichž přehled najdete na Bandzone, nebo Faceboook profilu kapely.

To Top