Koncerty

Juraj Griglák vydáva jedinečný live album s legendárnymi americkými jazzmanmi

Kontrabasista a basgitarista Juraj Griglák si pre svojich fanúšikov a milovníkov jazzu pripravil skutočnú chuťovku. V týchto dňoch vydáva pod taktovkou vydavateľstva Real Music House album Juraj Griglák & Company Live feat. Bobby Sparks, Poogie Bell, Chris Hemingway. Nahrávka s americkými hudobníkmi vznikla počas koncertnej šnúry po Slovensku.

Nahrávka z koncertu je pravdivejšia ako štúdiový album

Jeden z našich najúspešnejších basgitaristov patrí medzi hŕstku slovenských muzikantov, ktorí sa môžu pochváliť bohatou spoluprácou s celosvetovo uznávanými kolegami. V roku 2015 Juraj Griglák zorganizoval úspešnú šnúru s americkými hudobníkmi a podaril sa mu ozajstný husársky kúsok. Veď na Slovensko dotiahol hneď dve jazzové legendy –  klávesistu Bobbyho Sparksa a bubeníka Poogieho Bella.

,,Bobby Sparks je jeden z najvyťaženejších keyboardistov na svete, spolupracoval napríklad s Marcusom Millerom či Roy Hargroveom. Je azda jediný človek, ktorý odmietol speváka Princa. Mal už dohodnutú inú spoluprácu a bol natoľko seriózny, že ju kvôli Princovi nezrušil,“ prezrádza Juraj Griglák. Bubeník Poogie Bell má na svojom konte spoluprácu s menami ako Stanley Clark, David Bowie, Erykah Badu, Chaka Khan či Marcus Miller.

Trojicu na turné sprevádzal mladý talentovaný saxofonista Chris Hemingway. ,,Vypočul som si nahrávku z koncertu v Martine a zistil som, že sú v nej jedinečné pasáže, ktoré vzniknú len “live“. Keď sa nahráva album v štúdiu, všetko je dokonalé, my muzikanti ideme na istotu, veľmi neriskujeme. Na koncerte sme však  trúfalejší, autentickí, a o to pravdivejší. Vďaka energii z vystúpenia tu vznikajú vesmírne momenty, ktoré sa už nezopakujú,“ hovorí Juraj Griglák, ktorý sa dlho túžil podeliť o nahrávku s fanúšikmi. Vďaka vydavateľstvu Real Music House, ktorý album produkoval, sa mu to napokon podarilo. Nahrávka bola podporená z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia. Vydanie CD podporili Hudobný fond a SOZA.

Album pokrstia na koncerte bratia Popovičovci a Juraj Mokrý

Juraj Griglák pokrstí svoju novinku Juraj Griglák & Company Live feat. Bobby Sparks, Poogie Bell, Chris Hemingway počas koncertu, ktorý sa uskutoční 1. októbra v bratislavskom Kafe Scherz. Úlohy krstných rodičov sa zhostia hneď traja Jurajovi kamaráti: Juraj Mokrý a bratia Sáva Popovič a Anton Popovič. Kým je verejne známe, že bratia Popovičovci majú k hudbe blízko – Anton je dirigent a hudobný skladateľ, Sáva spieva a hrá na basgitaru – málokto vie, že Juraj Mokrý je tiež nadšený basgitarista. ,,S Jurajom Mokrým sme si už viackrát zahrali u mňa doma, veľmi mu to ide. Ku všetkým trom krstným otcom mám blízko a teším sa, čo v takejto zostave počas krstu vymyslia,“ hovorí Juraj Griglák. Pri uvedení albumu do života bude i saxofonista Chris Hemingway, ktorý priletí z New Yorku.

Na pódiu ho doplní ďalší zahraničný muzikant, izraelský bubeník Utsi Zimring, ktorý pôsobil dvanásť rokov v New Yorku a spolupracoval so svetovou hudobnou špičkou, ako napríklad gitaristom Mikeom Sternom či klaviristom Davidom Kikoskim. Na klavíri bude Juraja Grigláka sprevádzať jeho „muzikantský brat“ Eugen Viizváry. Na koncerte zaznejú skladby z Griglákovho albumu Time To Fly i  z nového albumu Eugena Vizváryho  For Jaco. Koncert v Bratislave je vyústením mini koncertnej šnúry, a teda koncertov na  Medzinárodnom jazzovom festivale v Košiciach (29.9), a v Banskej Štiavnici v Caffe Bar Archanjel (30.9).

Produktové novinky

Hľadáte elegantné inteligentné hodinky s dlhou výdržou? Vyskúšajte Niceboy X-fit Watch Pixel

Niceboy X-fit Watch Pixel sú univerzálne inteligentné hodinky pre aktívnych mužov aj ženy. Ponúkajú výdrž až 10 dní a odolné vodotesné telo so stupňom krytia IP68. V hodinkách aj mobilnej Zobraziť viac

Herné slúchadlá Niceboy ORYX X500 Shadow prinášajú prvotriedny zvuk a výrazný dizajn

Pokiaľ od svojich herných slúchadiel chcete okrem prvotriedneho priestorového zvuku aj prvotriedne pohodlie, ORYX X500 Shadow od značky Niceboy vám prinesú oboje. Okrem dizajnu zvýrazneného podsvietením oceníte aj vyhotovenie a Zobraziť viac

Niceboy ORYX K610 Chameleon je klávesnica pre pravých hráčov

Mechanická klávesnica ORYX K610 Chameleon vás prekvapí svojou odolnosťou – má kvalitné spínače, kovovú konštrukciu s opleteným káblom a pozláteným konektorom. A vo vlastnom programe si navyše nastavíte makrá aj Zobraziť viac

To Top
music ZONE