Kanadský spevák Justin Bieber vystúpi v marci 2013 vo Viedni.

0
16
views

Kanadský spevák Justin Bieber vystúpi vo viedenskej Stadthalle o 19:30 a fanúšikom predstaví svoj najnovší album Believe. Ceny lístkov sa pohybujú od 60 do 100 € a na slovensku sa predávajú na stránkach eventin. Nájdete ich na tejto stránke.

Justin Drew Bieber (*1. marec 1994) je kanadský pop/R&B spevák, ktorého preslávil internetový videoportál YouTube. Na tomto portáli ho objavil jeho aktuálny manažér Scooter Braun. Braun pre neho zariadil stretnutie s Usherom v Atlante (Georgia, USA). Onedlho Justin podpísal zmluvu s Raymond Braun Media Group (RBMG), spoluprácu s Braunom a Usherom a potom nahrávací kontrakt s Island Records, ktorý ponúkol Antonio L. A. Reid.

Jeho debutový singel, „One Time“, bol vydaný na celom svete počas roku 2009 a umiestnil sa v top 30 vo viac ako desiatich krajinách. Nasledoval jeho debutový album, My World vydaný 17. novembra 2009, ktorý bol ocenený platinovou platňou v Spojených štátoch a Justin sa stal prvým umelcom, ktorý mal sedem piesní z debutového albumu v rebríčku Billboard Hot 100.

Jeho prvý plne štúdiový album, My World 2.0, bol vydaný 23. marca 2010 a dosiahol podobné úspechy; umiestnil sa v top 10 v niekoľkých krajinách a bol ocenený platinovou platňou po necelých dvoch mesiacoch od vydania v USA. Tomu v januári 2010 predchádzal medzinárodný hit, „Baby“. Vydanie debutového albumu nasledovalo Justinovo prvé turné My World Tour, remix albumy My Worlds Acoustic a Never Say Never – The Remixes, 3D biograficko-hudobný film Justin Bieber: Never Say Never a neskôr druhý štúdiový album, Under the Mistletoe, ktorý debutoval na prvej priečke albumového rebríčka Billboard 200.

Justin Bieber získal viacero ocenení, vrátane Artist of the Year na American Music Awards a bol nominovaný v kategóriách Best New Artist a Best Pop Vocal Album na 53. Grammy Awards. S globálnou základňou fanúšikov, zvaných tiež „Beliebers“, a viac než 24 miliónmi priaznivcov na Twitteri bol Justin magazínom Forbes, v roku 2012, vyhlásený za tretiu najvplyvnejšiu celebritu sveta. Podľa odhadu, za predchádzajúcich 12 mesiacov, zarobil 55 mil. dolárov a v máji 2012 mal predaných 15 miliónov albumov.