Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Kapela 2 VoiSis vydáva videoklip k víťaznej piesni Košického zlatého pokladu

Členovia skupiny 2 VoiSis nenechávajú nič na náhodu a pilne pracujú na tom, aby svoju hudbu ukázali Slovensku. Ide v poradí už o druhý videoklip, ktorý kapela vydala od víťazstva v prestížnej autorskej súťaži organizovanej RTVS Košice a mladí muzikanti neplánujú zastaviť. 

Košickí hudobníci na čele s dvoma krásnymi speváčkami Soňou a Luciou sa rozhodli natočiť videoklip k piesni „Posledný krát“ netradičným spôsobom. Kapela stavila na autenticitu a video natočili na ceste do bratislavského štúdia, v samotnom štúdiu aj na zimnom koncerte v Tatrách. „Chceli sme videoklip poňať inak, ako býva zvykom. Namiesto naplánovaného scenára sme chceli divákom priblížiť, ako to u nás v kapele funguje. Často kvôli koncertom cestujeme a na cestách spolu vždy zažijeme veľa zábavy,“ zhrnuli členovia 2 VoiSis. Dobrú náladu, ktorá panovala ako na ceste, tak v štúdiu a aj na koncerte je cítiť v celom videoklipe. Z klipu je jasné, že sa spolu mladí hudobníci naozaj bavia a radi trávia čas pokope. 

Kapele sa podarilo zachytiť ich „bežný víkend“ plný cestovania a hudby. Aj preto sa videoklip neodohráva na jednom mieste, ale hneď na troch. Kapela cestovala z Košíc, okolo Tatier a cestu im spríjemňovali prestávky na kávu každých pár hodín. „Počasie na cestu nám vyšlo krásne slnečné, a preto sa podarili naozaj pekné zábery. Bola by naozaj škoda, keby celý deň pršalo,“ hovorí speváčka Lucia.

Neskôr v bratislavskom štúdiu si 2 VoiSis uplatnili svoj nárok zo súťaže Košický zlatý poklad a nahrali víťaznú pieseň „Posledný krát“ v spolupráci s profesionálmi z rádia Slovensko. „V štúdiu boli na nás všetci milí a to nám dodalo odvahu ísť do nahrávania naplno,“ spomína speváčka Soňa. 

Záver videoklipu patrí koncertu na Hrebienku v Tatrách, kde si kapela zahrala pred Emmou Drobnou a o deň neskôr pred Adamom Ďuricom. „Zima vadila asi viac nástrojom ako nám. Nás zahriala veselá energia, ktorá na Hrebienku panovala, no určite k tomu prispel aj tatranský vzduch a čaj,“ konštatujú členovia kapely.

Pieseň „Posledný krát“ je inšpirovaná vlastnou skúsenosťou jednej zo speváčok je o vzťahu dvoch ľudí v ktorom je žena ťahaná za nos, klamaná a zavádzaná až si jedného dňa zloží ružové okuliare a povie si dosť! Bolo to posledný krát!  

Reklama
Reklama www.bedy.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Deviatu štúdiovú platňu predznamenali dva single. Pilotný Higher Power mal svetovú premiéru na medzinárodnej kozmickej stanici, kde si ho počas online prenosu prehral francúzsky astronaut Thomas...

Správy

Najväčšia hudobná udalosť roka! V Bratislave vystúpi spevák kultovej skupiny Rammstein! Charizmatický a neprehliadnuteľný Till Lindemann to roztočí 20. januára 2022 v Incheba Expo Aréne. V rámci...

Kapely

Šieste radový album kutnohorských hard-popových Vesper je na svete a nesie lakonicky názov VI. Kapela ho pripravovala viac ako rok a producentskú taktovku vzal...

Správy

Tri roky po poslednom titule vydanom spoločne so skupinou Romanika vydáva Ildikó Kali štúdiový album. Nesie názov Zlatá panna a mal by vyjsť 22.11. 21...

Reklama