Kapela Aerosmith plánuje rozlúčkové turné!

0
5
views

Aerosmith je americká rocková skupina z Bostonu pohybujúca sa v rozpätí žánrov hardrocku a bluesrocku. V hudobnom biznise sú označovaní aj ako zlý chlapci z Bostonu, alebo Najväčšia rockandrollová skupina Ameriky!

Aerosmith vznikli v 1970 a sú 40-ročnou kapelou, hrajúcou v pôvodnej zostave. Sú taktiež najpredávanejšou americkou hardrockovou skupinou so 150 miliónmi predaných nosičov v rámci celosvetového meradla a 66,5 miliónmi predaných nosičov v rámci Spojených štátov amerických.

Spevák Steven Tyler pre americký magazín Rolling Stone prezradil, že sa venuje hlavne svojej sólovej kariére a dokončuje album, na ktorom budú náznaky country. Od mája do augusta má Steven naplánovaných vyše 30 vystúpení. “V roku 2017 vyrazíme s Aerosmith na turné. Pravdepodobne bude rozlúčkové. Teším sa na toto turné bez ohľadu na to, či ho budeme robiť na rozlúčku, alebo či ešte pôjdeme do štúdia nahrať nejaký album.”: dodal spevák Steven Tyler.

Aerosmith naposledy vystúpili v roku 2015 v Moske, kde si Steven Tyler pri prechádzke cez mesto zaspieval s pouličným umelcom. Video si môžete pozrieť tu: Hudobník v Moskve spieval známy hit od Aerosmith, keď sa k nemu zrazu pridal samotný Steven Tyler!

Už od začiatku kariéry bola skupina známa aj svojou ťažkou drogovou závislosťou a alkoholizmom, na základe čoho si získala prívlastky „jednej z najrozhádanejších kapiel svetovej rockovej scény“, ale aj „nezničiteľnej skupiny s deviatimi životmi“, ktorá sa dokázala dostať z dna opäť na vrchol.