Kapela Aguo predstavila jedinečný hlinenný USB album zo Španielska!

0
6
views

Po ukončení obdobia ako basgitarista kapely Royal Canal a perkusionista v Japonsku, sa Roman Ljubimov Dacko rozhodne pretaviť svoje hudobné nápady v albume ktorý odráža jehoeklektický vkus a klasickú výchovu intímnym spôsobom.

Album, ktorého základy vyklíčili na 26. Sútaži Villa de Bilbao, je vlastne výskum možností fúzie elektronickej hudby s iným štýlmi. Klasická gitara, vokály, sláčikové sekcie, etnické rytmy, ostré klavesy a neopísatelné zvuky vytváraju túto emocionálnu introspekciu. Ide o prvý album skupiny Aguo: Realized Distorsion. Tento elektro-akustický album bol vydaný ako ručne vyrobené keramické USB!

Počas produkcie tohto albumu, počítal so spoluprácou špeciálnych, a niekedy neočakavaných hudobníkov. Napríklad, Malte Marten (Berlin) dodáva mistický nádych so svojím handpanom v “Maitale Gaixoak”, piesni v ktorej La Kieta (Bil-bao) je protagonistkou. A špičkový senegálsky klavesista, Elzo Mbaye, vypĺňa hrou na marimbe pesničky ako “Land” alebo “Pávy”. Spolu vytváraju skreslenu hudobnú realitu.