Viac...

Kapela AYA pripravuje Rockové Vianoce a mieri do Lucerny

Len 4 dni pred Vianocami si fanúšikovia skupiny AYA užijú poriadne Rockové Vianoce v žilinskom Dome odborov. Skupina totiž pripravuje 21. ročník podujatia, na ktorom sa vystriedali všetky české a slovenské hudobné špičky.

A že sa rock and rollom bude otriasať nielen spomínaný Dom Odborov v Žiline, ale zrejme celé námestie a priľahlé obchodné centrum, svedčí zoznam účinkujúcich  – Hoten Toten, Mad Frequency, Arzén a samozrejme AYA. Podujatie moderuje obľúbený moderátor Roman Bomboš

Skupina Hoten Toten vznikla v porevolučnej eufórii na pôde žilinského gymnázia v roku 1989, no na debutový album si museli počkať do roku 1997. 

Populárna žilinská skupina, ktorá oslávila 25 rokov svojej existencie sa nedávno zúčastnila prestížneho Československého beatového festivalu v brnenskom Sono Centre. Finále s prehľadom vyhrala, nakoľko členovia poroty, ktorú tvorili dramaturg festivalu Ivan Rössler, spevák Luděk Minka, producent Miroslav Jandora, bubeník skupiny Synkopy 61 Jiří Rybář, bubeník skupiny Buty Richard Kroczek, hudobník, režisér a spisovateľ Jiří Vondrák, gitarista skupiny Blue Night Jan Vrba, hudobný publicista Václav Hnátek a hudobník Luboš Javůrek sa jednohlasne dohodla  na jej  prvom mieste. 

Slová moderátora členov kapely AYA dojali – “Porota sa jednoznačne zhodla na tom, že víťazom CS beatového festivalu sa stáva skupina AYA a postupuje na Koncert legiend do pražskej Lucerny 28. marca  2020, kde vystúpi spoločne s Michalom Prokopom a Framus FiveRomanom Dragounom a skupinou Futurum, skupinou Laura a její tygři, skupinou Precedens, formáciou Vítkovo kvarteto a bratislavskými Bullet Holes. Ostatné kapely, ktoré s Ayou postúpili do finále ich úspech prijali pohodovo a spoločne ho zapili. 

AYA múti vody slovenskej hudobnej scény od roku 1992. Na jeseň 1994 vydala žilinská formácia debutový album Aj ty, AYA?!. Ako uvidíme i pri názvoch ďalších albumov, skupina sa rada pohráva s „Y“, ktorý má v názve. Všetci dobre poznajú skladby z tohto albumu, ktoré dodnes znejú v rádiách –  Svet krásnych žien, Baby kakavové a Malý princ – pieseň, ktorá sa stala vlakovou loďou kapely. 

To Top