Kapela Čardáš klaunů vydala album Dvě tváře
Kapely

Kapela Čardáš klaunů vydala album Dvě tváře

V dubnu letošního roku spatřilo světlo světa debutové album multižánrové hudební skupiny Čardáš klaunů Dvě tváře, které bylo natočeno v hudebním studiu Sono Records pod vedením zkušeného zvukaře a producenta Milana Cimfeho. 

Srdcem a duší kapely je kytarista, zpěvák a skladatel Martin Kučera (Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor rocková kytara), jenž je dokonce autorem většiny textů. S energií sobě vlastní při studiovém nahrávání ždímal sebe i ostatní do poslední kapky potu, aby vše bylo podle jeho náročných představ. V minulosti psal Martin písně i pro superstar Terezu Maškovou.


Pavel Strnad (Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor baskytara) je spolu s Martinem základním kamenem kapely. Láska k hudbě ho provází i mimo stěny zkušebny – Pavel vyučuje hře na kytaru, baskytaru a klavír na jedné ze základních uměleckých škol v Českých Budějovicích.  Mimo jiné Pavel příležitostně spolupracuje s Jihočeskou komorní fiharmonií.

Třetici uzavírá Radek Doležal, nadaný bubeník z Hradce Králové, který v současné době studuje magisterský studijní program v oboru perkusní nástroje na Akademii múzických umění v Praze. Radek mimo Čardáše klaunů hraje také ve skupině Precedens a v sólovém projektu zpěvačky Ivy Marešové. Není mu ovšem cizí ani vážná hudba, což dokazují zkušenosti mj. z PKF – Pražské komorní filharmonie, Národního divadla v Praze nebo Českého filharmonického orchestru.

Kouzlo studiového alba Dvě tváře pak dotváří stálí hosté Pavel Mucha (Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor klavír) a Zdeněk Tománek (Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor saxofon). Pavel Mucha je nyní klávesistou skupiny Janka Ledeckého a je také nadaným multiinstrumentalistou. Kromě klavíru se věnuje zpěvu a hře na harmoniku. Zdeněk Tománek je oceňovaný sólový hráč (2x na Krokus jazzy festivalu v Polsku, 1x prestižní soutěž Big Bandů v Holandsku). Zahraničí bude Zdeňka definovat i v příštím roce, kdy nastupuje studium na hudební akademii v Basileji. Mimo svých osobních úspěchů se angažuje v různých jazzových kapelách v Praze.

Čardáš Klaunů má již za sebou úspěšný singl “Jen tak” s pravidelnou rotací v českých rádiích, účast na prestižní akci mladých kapel Bandzone showcase, umístění v soutěžích Rock pro a Šance Muzikus a dokonce turné s kapelou Čechomor.

Profesionální zvuk a osobití interpreti tak vytvořili desku, které stojí za to věnovat čas poslechu i návštěvu některého z chystaných koncertů ke křtu desky (17. 5. Hradec Králové, 22. 5. Praha, 25. 5. České Budějovice, 1. 6. festival Černilovský dvůr), nebo v létě např. na Pivním festivalu v Telči či na Sázava festu, kam skupina jezdí pravidelně předvést svojí akustickou show.

Kapela Čardáš klaunů vydala album Dvě tváře
Štýlové retro ponožky
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!