Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Kapela Červený Bicykel v novom klipe prekonáva strach

Štyria hudobníci, ktorí pôsobia v Bratislave, vydali ešte vo februári prvý album s názvom Nechaj sa zviesť, na ktorom je 10 piesní. Pokrstil ho Lasky z Pary a od tej doby si rýchlym tempom nachádza svojich poslucháčov.

Niekoľko piesní zaznelo vo viacerých slovenských rádiách a na prvý singel Do pedálov, vznikol aj klip o cykloosvete v Bratislave. Druhá pieseň, ktorú si kapela Červený Bicykel vybrala pre nakrútenie videoklipu sa volá Na lúčke zelenej. “ Je to jedna z prvých skladieb kapely, ktorá si zvukovo a aranžérsky prešla dlhou cestou až sme to konečne našli. Veľmi jej pomohli husle v podaní Paliho Mateja, ktorý si zahral na albume ako hosť.

Na lúčke zelenej je odkaz na náš krásny folklór, ktorý majú Slováci v sebe hlboko zakorenený. Aj keď je naša tvorba väčšinou iná a to v štýle indie – folk rock, na koncertoch má táto pieseň vždy veľký úspech a aj preto sme sa jej rozhodli dať obrazovú podobu” povedal autor väčšiny piesní Viťo Chrappa. Klip sa nakrúcal v malebnej vinárskej dedine Doľany a v okolitých lesoch Malých Karpát.

Reklama

„Trafili sme krásny deň počas babieho leta so všetkými farbami lesa, ktoré toto obdobie ponúka. Chceli sme do toho vniesť aj kus príbehu a myslím, že sa nám to podarilo“ uviedol autor scenára a gitarista Michal Konopeus. Kameru a strih mal pod palcom talentovaný Christian Bordáč. Ak chcete vidieť kapelu Červený Bicykel naživo, tak 20. novembra vystúpi v bratislavskom Bohéma Bare a 6. decembra zahrá vo Flame Music Bare. 

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...