Novinky zo sveta hudby

Kapela Coldplay vydá v novembri nový album, vypočujte si prvé ukážky

Kapela Coldplay zverejnila informácie o novom albume Everyday Life, ktorý vyjde 22.11.2019 a už teraz si môžete vypočuť dve ukážky. Coldplay ponúkajú piesne Orphans a Arabesque.

Pred niekoľkými dňami sa na najrôznejších miestach sveta objavila vintage fotografia s dátumom. Všetko malo budiť dojem, že ide o obrázok zo začiatku dvadsiateho storočia. Pozornejším však neuniklo, že na fotke sú členovia skupiny Coldplay štylizovaní ako súčasť hudobného telesa.

Originálna fotografia, do ktorej bola štvorica vsadená, pochádza z rodinného archívu gitaristu Jonnyho Bucklanda a bola zriadená v roku 1919.

Fotografiu vo forme plagátu bolo možné vidieť na najdivnejších miestach miest, návštevníci starožitností ju nachádzali medzi dobovými obrázkami.

Ďalším dielom skladačky bol inzerát v novinách, prostredníctvom ktorého Coldplay odtajnili názov albumu a zoznam skladieb. Podobné inzeráty by sa mohli objaviť aj u nás.

Ôsmy album Coldplay vychádza 22.11.2019 a ako naznačujú zverejnené nahrávky, bude veľmi pestrý. Obe piesne produkoval The Dream Team,  v Arabesque hosťuje belgický spevák Stromae, v Orphans sa k štvorici pridal nigeriský hudobník Femi Kuti.

To Top