Kapely

Kapela Darkness Positive prináša niečo doteraz nepoznané!

Táto kapela prináša poslucháčom originálnej živej hudby zo Slovenska niečo doteraz nepoznané a už na prvé počutie nezávislé. Ich hudbe títo členovia vymysleli názov ‚Darkness Positive‘ a svoju tvorbu zaraďujú do žánru ‚Mainstreet‘, ktorý si aj sami vytvorili.

So skladbou ‚SI RAJBAL PALUBU‘ chcú fanúšikom (ktorí značne pozostávajú z iných hudobníkov) dokázať, že sa netreba báť hrať proti sebe či proti zaužívaným zvykom v hudobnom priemysle. Použiť rôzne modulátory zvuku na to, aby konečný zvuk nástrojov znel ako zo štúdiových mašín alebo producentských softvérov, avšak len dovtedy, kým sa takýto postup nemíňa účelu a prístupu konkrétneho projektu.

Videoklip k tejto produkcii takisto vyčnieva z radov ‚low-costových‘ hudobných videí na YouTube a iba prispieva k celkovému kultúrnemu odkazu tejto bandy uletencov. Návod na zhotovenie takéhoto vizuálneho prevedenia môže kľudne zostať tajomstvom samotného tvorcu Matej Richtarčíka.

Hudba ‚Darkness Positive‘ však spočíva hlavne zo súhry troch tradičných nástrojov a ich najčistejšieho zvuku, tak ako to zvykol robiť Hendrix Jimi a iní, čo si môžete všimnúť v ich staršej tvorbe na YT kanáli DPproduction.

V rámci pripravovaného štúdiového albumu ‚To seno kosenô‘, chalani tvoria a dohrávaju ďalších 5 čerstvých noviniek, ktoré potvrdzujú ich progresívny rast v hudobnom posolstve a umeleckej tvorbe na Slovensku.

To Top