Kapely

Kapela Don‘t Trust Butterflies vydáva debutové EP s názvom “Red Butterfly” a klip ku skladbe “Fly Away”

Túto sobotu (15. septembra) vyšlo debutové EP kapely Don‘t Trust Butterflies s názvom “Red Butterfly”. Don‘t Trust Butterflies je mladá bratislavská kapela zložená zo štyroch chalanov z Bratislavy v zložení Simon Štubniak (spev), Gregor Hraška (gitara), Ján Burgr (basgitara) a živé vystúpenia dopĺňa bubeník Julius Mihaylov.

Na začiatku ich príbehu v roku 2016 začali svoje nácviky v garáži, no kapela si rýchlo získala priazeň mladých fanúšikov a ich debutový singel “Colors” z roku 2017 má na Youtube už takmer 17 tisíc vzhliadnutí.

Ich hudba sa dá opísať ako svieži moderný indie-pop s prvkami elektroniky a charakteristikým hlasom speváka Simona Štubniaka známeho aj pod menom The Curly Simon, ktorý v anglických textoch zachytáva svoje pocity. Kapele sa podarilo so skladbou “Colors” vyhrať v rebríčku Demovnica na Rádiu_FM a svoje vystúpenie predviedli aj na demovnicovom koncerte v KC Dunaj.

Debutové EP “Red Butterfly“ pozostáva z piatich skladieb a môžete si ho vypočuť na Youtube, Spotify a iných streamovacích platformách. Basgitarista kapely Ján Burgr o vydaní EP hovorí: „Sme radi, že sme EP konečne vydali, ľudia to už očakávali a dúfam, že sa im to bude páčiť a že z toho budú mať takú radosť ako my.“

EP si kapela nahrávala sama, úvodnú skladbu “Places” mixoval a mastroval známy rapper a producent Matej Straka (Nerieš). Skladbu “Eyes” mixoval a mastroval Emil Fejtl a o skladby “Fly Away”, “Late Night” a “Colors” sa postaral Lukáš Sadloň. Cover albumu vytvoril Adam Kolčák, ktorý sa podieľal aj na natáčaní klipu ku skladbe Fly Away. Ten vyšiel na Youtube tesne pred vydaním EP. Zaujímavosťou je, že hlavnú rolu si v klipe zahral skadateľ a producent Dominik Kopcsay známy pod menom Nightlines, jeho múzu v klipe stvárnila Ivona Bolčová. Myšlienku a réžiu klipu vymyslela kapela, so scenárom pomáhal Leo Hanzel a o color grading sa postaral Lukáš Košťál.

Kapela Don‘t Trust Butterflies chystá v najbližšom období ďalší klip ku skladbe “Eyes”, plánuje pokračovať v koncertovaní a už teraz pripravuje materiál na ďalší album.

To Top