Kapely

Kapela Elán pokrstila svoj nový štúdiový album

Legende československej pop music, skupine ELÁN, vyšiel nový album NAJVYŠŠÍ ČAS v piatok 18.10.2019. Ich pätnásty štúdiový nosič, ktorý vychádza na CD aj LP, pokrstili dva dni po jeho oficiálnom vyjdení na vyhliadkovej  veži mosta SNP vo výške 95 metrov.

Úlohy krstných otcov sa zhostili spisovateľ, textár a dramaturg Boris Filan a hudobný expert, producent a moderátor Juraj Čurný. 

Online kníhkupectvo BUX.sk, predaj kníh

„V roku 1981 som mal 15 rokov a Elán vydal svoj prvý album Ôsmy svetadiel, teraz je rok 2019, ja mám 53 rokov a Elán vydáva svoj pätnásty album. Pre mňa je tento album návratom k Ôsmemu svetadielu. Je tu šesť autorov hudby, viacero textárov a piesne sú veľmi hudobne rôznorodé. Od veľmi tvrdých Bulvárnych krýs cez typické elánovky až po pomalé balady. Elánisti vždy vedeli urobiť skvelú poprockovú pesničku na veľmi rôzne spôsoby a s výborným textom. A  práve týmto je Elán silný a preto ich mám rád,“ uviedol pri krste Juraj Čurný.

Celý krst Elánisti venovali predovšetkým svojim fanúšikom a preto sa rozhodli túto sviatočnú udalosť naživo streamovať na ich domovskej Fcbk stránke a zároveň sa im tak poďakovať. „Pri tejto príležitosti by som chcel povedať veľmi skromne a úprimne, že si bohovsky vážime  našich fanúšikov, ktorí držia a spievajú s nami a nezradili nás. Bez VÁS by sme neexistovali!,“  hovorí spevák a gitarista Jožo Ráž.

„Pre nás je veľká česť pracovať s Elánom, lebo je to najlepšia československá skupina všetkých čias. Nielen pre ich veľké hity,  ale aj preto, že sa po tých rokoch dokážu postaviť malomeštiackym stereotypom a ustráchanosti,“ konštatoval  šéf vydavateľstva Warner Music Czech Republic, Vladimír Kočandrle

Krst albumu Najvyšší čas

Uverejnil používateľ ELÁN rock – oficiálne stránky skupiny Nedeľa 20. októbra 2019

Druhý krstný otec Boris Filan, ktorý mal tu česť nakoniec s whisky poliať nielen album, ale aj samotného Joža Ráža, si zaspomínal, ale aj chválil: „Zdá sa, že ten čas, keď sme sa prvýkrát stretli, ubehol veľmi rýchlo. Pamätám sa, keď zaklopali na dvere v televízii a chceli so mnou spolupracovať. Dnes už mám síce 70 rokov, ale dušou  som neprestal byť Elánista. Z chlapcov vyrástli za ten čas úžasní muzikanti, Jano Baláž je možno najlepší gitarista, ktorý tu kedy bol, Vašo je svetový skladateľ a  chcem upozorniť aj na to, ako fantasticky Jožo spieva. Spieva lepšie ako kedykoľvek predtým. Mali by sme si všetci uvedomiť, ako veľa nám chalani za tie roky dali.“

Nahrávky albumu vznikali v štúdiu Jana Baláža v Bratislave. Mix zabezpečili Jano Baláž, Jožo Krajčovič a Peter Fambi Farnbauer. Mastering mal na starosti Jano Červenka. Obal vytvoril dlhodobý kamarát skupiny a autor výtvarných návrhov predchádzajúcich albumov a nezameniteľného loga Alan Lesyk.

To Top