Novinky zo sveta hudby

Kapela Everlong sa pýta: máte srdcia “OTVORENÉ”, priatelia?

Skupinu Everlong z Nitry asi netreba nijak zvlášť predstavovať. Trio v zoskupení Adam Urban, Juraj Urban a Adam Haver tento rok oslavuje 10 rokov svojej existencie. O tom, že to bol naozaj nabitý rok, svedčí množstvo vystúpení na letných festivaloch, a v neposlednom rade turné s kapelou Elán pri príležitosti ich 50.výročia existencie. Ako vravia samotní chalani: Bolo to fantastické, Elán oslavoval 50, a my iba tych prvých 10!

Hneď po skončení turné a letných festivalov sa Everlong ponáhľal do štúdia, kde ako predzvesť tretieho albumu nahral pieseň Otvorená. Na otázku, prečo práve Otvorená odpovedajú s úsmevom : “naša tvorba väčšinou odzrkadľuje svet taky aký je, a potom taký, aký by sme ho chceli. Chceli sme teraz skúsiť niečo iné, trochu recesie, ale zároveň aj pravdy, a hlavne zábavy. Nakoniec, každý, kto má srdce Otvorené, si v našej hudbe môže nájsť to svoje.”

K novej piesni Everlong natočil aj klip, v ktorom si chlapci sami zahrali a prizvali aj producenta a hudobníka Petra Sanchez Sanigu. Na otázku, prečo práve Sanchez odpovedajú opäť s úsmevom: “keď padla otázka, kto by mohol stvárniť kňaza, jednohlasne sme sa rozosmiali a bolo to jasné… Sanchez.”

Na záver chalani dodávajú: “Otvorenú sme zverejnili na YouTube a na našej fb stránke. Náš kamarát Matej Martinček ju pustil ľuďom z rádia Anténa rock. Na druhý deň sme mali telefonát, že by ju chceli zaradiť do rubriky Objav Anténa rock, čo nás nesmierne potešilo, a sme za to vďační. Snáď si získa čo najviac “OTOVORENÝCH” duší!”

Autor fotografie: Marek Bellay

To Top