Kapela Ewelin po vydaní albumu Audiopilot prekvapuje cover-verziami známych svetových hitov!

0
24
views

Hneď prvý hit The Kill od americkej kapely 30 Seconds To Mars zaujal výborným zvukom, pre ktorý si chalani odbehli do Budapešti (Silverhill Studio). Zvukový inžinier Arnold Vígh je v rodnom Maďarsku známy predovšetkým ako výborný hráč na basovú gitaru. Podľa slov chalanov z Ewelin bol dôvod osloviť Arnolda jednoduchý – človek, ktorý sa staral o zvuk pre Nickelback na Tour po Európe, je dostatočná záruka, aby vo finále zavládla všeobecná spokojnosť.

_MG_0733-Edit

Repertoár kapely Ewelin je postavený na vlastných pesničkách so slovenským textom a preto rozhodnutie osloviť skúseného a ostrieľaného textára neprekvapuje. Naopak, je logickým krokom na ceste za zaujímavými cover-verziami v slovenčine. Martin Sarvaš, ktorý ponuku na spoluprácu prijal, tak priložil ruku k dielu významným spôsobom a podľa všetkého sa dočkáme aj ďalších krásnych textov pre Ewelin.

Druhý cover Nikde ma niet, pôvodne od kapely Alter Bridge (pieseň Watch Over You), je akustickou verziou tohto amerického hitu. Nahrávka vznikla v bratislavskom Fairplay Music Studio. Pri samotnej nahrávke stáli výborní muzikanti a dlhoroční kamaráti chalanov -gitarista Samuel Kovács (známy napr. z relácie Milujem Slovensko/gitara/) a o mastering sa postaral bubeník Martin Géč (Studio 757). Kameru a strih videa rovnako ako pri prvom videoklipe k albumu Audiopilot, zverila kapela Dušanovi Krajčovičovi. Jeho tvorbu poznajú hlavne fanúšikovia rapera KALIho, tak bude zaujímavé sledovať ako táto spolupráca s Ewelin vypálila!

Informácie a fotografie redakcii poskytol Ladislav Vajda z kapely Ewelin. Viac sa dozviete na oficiálnej stránke www.ewelinband.wix.com/ewelin alebo www.facebook.com/ewelinband.