Kapely

Kapela Fictive Marry takmer po 5 rokoch pauzy prináša nový singel Strieľaj!

Článok prečítate za: 1 min.

Písal sa rok 2010 a práve to bol rok, kedy vznikla kapela Fictive Marry. Spočiatku začínali poprockom, neskôr sa menili členovia a postupne aj hudobný smer kapely Lídrom tejto bandy je Marek Lacko, ktorý sa v roku 2009 dostal až pred brány finále 1.Česko-slovenskej SuperStar. Práve po tejto súťaži si povedal, že by bolo fajn mať kapelu FicTive Marry, však koncom leta 2013 ukončili svoje pôsobenie a to tesne po tom ako vydali klip k skladbe DONEKONEČNA, ktorú nahrával s Jimim Cimbalom!

To je však história, pretože FTM sú späť a to vo veľkom štýle. Takmer po 5 rokoch pauzy sa kapela dala naspäť dokopy, aj keď v podstate v úplne inom zložení. Z pôvodných členov ostal spevák Marek Lacko a gitaristka Mirka Šimková. K nim sa pridal gitarista René Blahušiak, basgitarista Filip Andel a bubeník Lukáš Vajda. Začali skúšať, tvoriť a toto je výsledok. Aktuálne nahrali 5 singlov, ktoré sú však v štádiu mastrovania, aj keď jeden práve teraz uzrel svetlo sveta a to dokonca hneď aj s klipom.

Článok pokračuje pod reklamou

Retro ponožky

Ide o pesničku s názvom STRIEĽAJ, ktorú nahrávali u svojho basgitaristu Filipa a o videoklip sa postaral Bstyle Video. Hudobný smer kapely sa opäť trošku posunul a ako si sami môžete vypočuť v klipe, banda je ovplyvnená aktuálne top kapelami ako napríklad Falling in Reverse, Escape The Fate, BMTH atď. Moderná rocková hudba, kde dominujú dvojhlasné gitary a melodický refrén.

Skladba STRIEĽAJ v sebe nesie hlbšiu myšlienku a každý si to môže vysvetliť po svojom, avšak ako sa Marek vyjadril, ide o pesničku, ktorej odkazom je nevzdávať sa, aj keď nám nikto a nič nepraje, aj keď máme pocit, že toto je koniec a niet sa kam pohnúť.

Newsletter

Odoberajte náš hudobný newsletter. Aktuálne informácie a novinky zo sveta hudby priamo do Vášho e-mailu.

Odoslaním aktivujete odber e-mailových upozornení na hudobné novinky. Odber môžete kedykoľvek zrušiť kliknutím na odkaz "chcem sa odhlásiť", ktorý nájdete v každom e-mailovom upozornení. Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Najčítanejšie články za 7 dní

To Top