Kapela FUERA FONDO prichádza potešiť fanúšikov novým videoklipom!

0
2
views

Začiatok roka odštartovali FUERA FONDO ako sa patrí. Okrem novinky v podobe  „gitarovejšej“ skladby Mier s tebou, prichádzajú tiež  s novým videoklipom!

Ten vznikol pod taktovkou talentovaného českého videomakera, Patrika Soldána. Skladba bola nahratá v štúdiu LVGNC u Mareka Rakovického. Finálny mastering Mier s tebou sa spracoval  v americkom Nashville. Natáčalo sa striedavo v Prostejovskom divadle, kde mala kapela k dispozícii profesionálne technické vybavenie, exteriérové zábery  sú z centra  Brna. Mladík vo videoklipe je vietnamský streetdancer, Nguyễn Trịnh Quang Hiệp, ktorý pôsobí v Čechách aj pod menom Milda.

Fanúšikov možno prekvapí, že dynamickí FUERA FONDO oproti predošlým skladbám troška pritvrdili. Text piesne tentokrát nesie so sebou posolstvo o odpúšťaní.

Fuera Fondo je slovenská, kapela ktorá vznikla v roku 2006 a má za sebou kopec koncertov na Slovensku, Česku a aj v Poľsku. Táto formácia má na svojom konte dva albumy, prvý vznikol v roku 2010 s názvom “Kráčajúc svetom“,  druhý v roku 2014 s názvom “ Žúrový kráľ “ plus niekoľko zaujímavých hudobných spoluprác (napr. so slovenskou skupinou SKA2tonics, speváčkou Sisou Fehérovou, reggae priekopníkmi Medial Banana alebo najčerstvejšia so slovenským spevákom a producentom Marekom Rakovickým z Lavagance).

Skupina Fuera Fondo hrá hudbu, ktorá je ovplyvnená viacerými žánrami ako punk-rock, ska, reggae, pop, no možno v nej započuť aj vplyvy balkan music. „Snažíme sa nerobiť hudbu jednotvárne a striktne sa držať jedného štýlu, máme radi, keď je naše publikum rôznorodé“. Fuera Fondo sa vyznačuje veľmi veselou a živelnou šou a komunikáciou s publikom. V marci 2016 kapela vydáva už spomínaný singel s videoklipom Mier s tebou. Tento rok bude kapela oslavovať 10 rokov svojej existencie.