Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Kapela HEX presúva svoje turné na október

BACK TO THE CLUBS TOUR skupiny HEX sa odkladá na jeseň. Kapela sa tak rozhodla kvôli súčasnej zložitej situácii a najmä kvôli zdraviu a bezpečnosti, ktoré sú prioritou. Fefe, Yxo, Šarkan a Tybyke tak na avizované klubové turné vyrazia v druhej polovici októbra. Stále však môžete hlasovať za predkapely, svojho favorita vo vybranom meste podporte na stránke hudba.sk/hexturne.

Hlasovanie potrvá do konca marca. Hlasovaním sa zároveň zapojíte do súťaže o vstupenky na koncert podľa vlastného výberu v Piešťanoch, Bratislave, Malackách, Prešove, Martine alebo v Trenčíne.

„Priatelia, súčasná zložitá situácia, ktorá postihla celý svet nás nesmierne mrzí. Chceme sa vám preto ospravedlniť, no sme nútení presunúť naše turné na jeseň 2020, pretože zdravie a bezpečnosť sú pre nás prioritou. Veľmi ďakujeme za vašu priazeň a tešíme sa na vás na našom BACK TO THE CLUBS TOUR v októbri“.

Reklama
Adam Ďurica sa chystá na turné a sľubuje program, aký ste ešte nevideli!

Odkazuje skupina HEX svojim fanúšikom. Fefe, Yxo, Šarkan a Tybyke sú rovnako ako ostatní poctivo doma.

„Nie je to vôbec ľahké, myslím si však, že my Slováci berieme tento stav zodpovedne a verím, že aj vďaka zodpovednému správaniu nebude mat u nás táto situácia taký tragicky priebeh, ako v iných európskych krajinách. Je naozaj dôležite dodržiavať všetky nariadenia štátu, samospráv a miest. Verím, že to zvládneme čo najskôr,“ konštatujeTomáš „Yxo“ Dohňanský.

Bohužiaľ musím povedať, že napriek voľným dňom navyše a celkom peknému počasiu, súčasná smutná situácia nenavodzuje príliš tvorivú atmosféru. Zažívame niečo úplne nové Pri pohľade na pusté mesto a vyľudnené podniky ma samozrejme napadajú námety na texty. Chcem však ešte chvíľu počkať, vôbec netuším, kam situácia speje, aj preto mi je ťažko robiť závery a popisovať atmosféru. V každom prípade v tvorbe HEXu budeme na ňu skôr, či neskôr reflektovať,“ konštatuje textár a skladateľMartin „Fefe“ Žúži.

Reklama
Tridsiaty ročník hudobného festivalu Verím Pane ponúkne koncentráciu gospelovej muziky

Organizačné zmeny v termínoch turné však neovplyvnili súťaž, v ktorej si HEX hľadajú predskokanov. Do konca marca môžete na hudba.sk/hexturne hlasovať za predkapely. Zapojením sa do „rozstrelu“ v konkrétnom meste môžete vyhrať vstupenky na vybraný koncert.

„Ako kapelu nás najviac napĺňajú koncerty a kontakt s našimi fantastickými fanúšikmi. Keďže známe udalosti nám to teraz neumožňujú, rozmýšľame nad formou, ako sa s našimi fanúšikmi spojiť cez online priestor. Určite zahráme, ďalšie podrobnosti uvedieme na našich sociálnych sieťach. Ľúbime vás a buďte zodpovední!“ odkazuje bubeník Tibor „Tybyke“ Szabados.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Skupina HEX chystá koncertnú spomienku na svojho speváka Ďuďa! Presne v deň odchodu Petra Dudáka – 14. augusta organizuje v Amfiteátri v Banskej Štiavnici koncert s názvom...

Kapely

Priaznivci jazzového AMC Tria budú mať možnosť vidieť túto formáciu počas leta na viacerých podujatiach. Hosťami niektorých vystúpení budú Ulf Wakenius a Peter Lipa. Na...

Koncerty

Kapele Peter Bič Project ide karta – čo skladba, to mega hit! Aj ich najnovšia pohodová pesnička Máj sa fanúšikom i hudobným redaktorom mimoriadne páči...

Koncerty

Štefan Štec a Fajta pripravujú program na letné turné, na ktoré ich fanúšikovia už netrpezlivo čakajú. Zaznejú hity  Urvala sia struna, Báči Jašov, Idu sobi...