Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Kapela HEX prezradila hostí na spomienkové koncerty pre Ďuďa v Banskej Štiavnici a v Bratislave

Skupina HEX si na koncertnú spomienku na speváka Ďuďa pozvala zaujímavých hostí. 14. augusta v Banskej Štiavnici si spolu s HEXákmi Petra Dudáka pripomenú Ján Kuric zo skupiny Vidiek, Lasky z Pary a spisovateľ a teológ Michal Havran. 19. augusta na akcii GRAPE POD MOSTOM vystúpi legendárna Beáta Dubasová, spevák kapely Korben Dallas Juraj Benetin, Juraj Podmanický z Billy Barman a Tomáš Sloboda z Le Payaco!

HEX organizujú presne v deň odchodu Petra Dudáka 14. augusta v Amfiteátri v Banskej Štiavnici koncert s názvom HEX PRE ĎUĎA. Na skladateľa a producenta Ďuďa si HEXáci zaspomínajú aj 19.8. 2021 na akcii GRAPE POD MOSTOM.

„Na obe akcie sme pozvali ľudí, ktorých mal Ďuďo rád a aj my ich máme radi. Patria k našej komunite alebo sme sa stretli pri spolupráci a zafungovalo nám to. Máme pocit, že každý z nich vyjadruje inú polohu hudby a tým budú koncerty ešte zaujímavejšie,“ prezradil Tomáš „Yxo“ Dohňanský.  

Chalani z HEXu Martin „Fefe“ Žúži – gitara,Tomáš „Yxo“ Dohňanský – basgitara,Tibor „Tybyke“ Szabados – bicie,Peter „Šarkan“ Novák – spev aLadislav Tvrdý – gitara sa už tešia na hudobné variácie s hosťami. Na koncert do Ďuďovej milovanej Banskej Štiavnice zavítajú Ján Kuric zo skupiny Vidiek, Lasky z Pary a spisovateľ a teológ Michal Havran. 19. augusta na akcii GRAPE POD MOSTOM vystúpi legendárna Beáta Dubasová, spevák kapely Korben Dallas Juraj Benetin, líder Billy Barman Juraj Podmanický, Tomáš Sloboda z Le Payaco, Ján Kuric zo skupiny Vidiek a nemôže chýbať ani Lasky z Pary.

„Zahrá si s nami aj prvý bubeník HEXu a člen skupiny Bez Ladu a Skladu Peter Slameň a známy basgitarista Maťko Gašpar. O hovorené slovo sa v Banskej Štiavnici postará spisovateľ a teológ Michal Havran. Spolu si pripomenieme nášho Ďuďa, ktorý nám veľmi chýba. Budú to pre nás dva špeciálne koncerty, ktoré mu venujeme. Všetci máme veľké šťastie, že sme s ním prežili veľkú časť života a že nám toľko dal. Naši fanúšikovia nám dávajú každodenne najavo, ako ho majú radi a čo aj pre nich znamenal. Každý koncert bude jedinečný, preto pozývam všetkých ľudí, čo majú radi naše spoločné pesničky, ktoré s nami zaspievajú špeciálni hostia. Tešíme sa na vás,“ pozýva Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Príďte si zaspievať HEXácke hity „V piatok podvečer“, „Maťo a Linda“, „Srdce“ či „Keď sme sami“ 14. 8. do Banskej Štiavnice a 19.8. do Bratislavy spolu s ďalšími hosťami zo spriatelených kapiel.

Reklama
Reklama www.bedy.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Bez autorov o autoroch. Taký je návrh nového Mediálneho zákona, ktorý 7. októbra 2021 predložilo do medzirezortného pripomienkového konania Ministerstvo kultúry (MK SR). Návrh...

Zaujímavosti

For You predstavuje novú skladbu Best of Slovak pop 2000 – 2009 (Antológia III), ktorou sa na chvíľku prenesiete do začiatku storočia. „Chceli sme...

Kapely

Roman, Robo, Marek a Viktor z kapely Pell-Mell 59 predstavujú novinku zo svojej tvorby. Singel s názvom „Poď so mnou“ zverejnili chalani aj s...

Zaujímavosti

Po tom, čo sa podarilo prebojovať kapele FREYA priamo do finále pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad minulý rok, história sa opäť zopakovala. Žilinčanov totiž...

Reklama