Kapely

Kapela I.V.M. zložila titulnú skladbu k filmu BřecLIVE a predstavuje k nej nový klip

Kapela I.V.M. sa na hudobnej scéne výraznejšie prejavila vlani vďaka pop-funkovému duete s herečkou a speváčkou Evou Burešovou, ktorý stále znie v českom éteri. Teraz prichádza so singlom Spomínam, ktorý I.V.M. zložili ako titulnú pieseň k filmu BřecLIVE, v ktorom hlavnú úlohu stvárnil obľúbený herec Pavel Nový. Film mal premiéru už koncom minulého roka, klip ale skupina natočila až teraz a nechýbajú v ňom ani zábery z filmu.

Tvorcovia Dušan Hanuš a Jakub Hotař film BřecLIVE venovali mestu Břeclav k okrúhlemu výročiu zamatovej revolúcie a pojednáva o tom, čo by sa stalo, keby z kalendára vypadol 17. november 1989.

“Hneď na prvej schôdzke s Dušanom a Jakubom bolo jasné, že ponuku prijmeme a pôjdeme do toho s nimi. Jednak sme chceli akokoľvek prispieť k oslave výročia nežnej revolúcie a zároveň to pre nás bola výzva! Vždy som si chcel skúsiť filmovú hudbu. Myslím, že každý muzikant si želá počuť svoju skladbu v nejakom filme a ono to fakt prišlo.”: prezrádza gitarista Sváťa.

 “Nechceli sme singel pojať nijako politicky ani sa sťažovať na to, čo bolo pred tridsiatimi rokmi, na niekoho poukazovať alebo sa vŕtať v histórii, … len sme chceli optimisticky a radostne vyjadriť, že teraz sa máme lepšie.”: komentuje skladbu spevák Radim z I.V.M.

Videoklipom Vzpomínám sa však skupina vracia o 30 rokov späť, do doby kedy hudobná tvorba bola pod trvalým dohľadom a podliehala schváleniu odbornej poroty, ktorej úlohou bolo dohliadať na kvalitu a hudobnú vyspelosť, v skutočnosti ale kontrolovala tvorbu a politické zmýšľanie. Bez kvalifikačných prehrávok nebolo možné sa legálne zúčastniť verejnej hudobnej produkcie.

To Top