Novinky zo sveta hudby

Kapela Instinct zverejnila skladbu Človek a vyhrala ocenenie album roka 2017!

Kapela sa rozhodla zverejniť túto pieseň spolu aj s videom. Pieseň vznikla na album ako posledná a podľa členov kapely je určite najsilnejšia z celého albumu!

„Keď som si prečítal text Ľuboša Zemana, hneď ma zaujal, pretože som v ňom cítil niečo silné, niečo, čo by sa mali ľudia dozvedieť, pretože v ňom bolo toľko pravdivých myšlienok, nad ktorými by sa mal každý zamyslieť“, hovorí gitarista Miro Maršík.

“Když jsem přišel do studia a poprvé slyšel refrén človeka, který kluci s producentem přes dopoledne rozpracovali, moje první slova byla: tohle bude poslední a nejlepší skladba na albumu dodáva bubeník Ondřej Simon.

Pieseň bola tentokrát vyprodukovaná v pražskom štúdiu Rooftop, kde členovia kapely dlhodobo žijú v spolupráci s producentom Ondřejom Žatkuliakom.

„Vďaka singlu Človek sme spoznali skvelú ženu plnú optimizmu, ktorá bojuje s rakovninou a je jasným prikladom výroku:  Žiješ len raz, nech to má spád. A aj cez všetky prekážky bojuje, žije naplno, smeje sa a je plná optimizmu a je pre nás veľkou inšpiráciou. Pri počúvani tejto piesne ma napadlo, že nám raz písala ako jej naša hudba pomáha v boji so zákernou chorobou. Rozhodli sme sa preto s chlapcami, že ju jedeň deň prekvapíme a vezmeme spolu s nami na festival, kde sme vtedy hrali aby s nami prežila jeden deň.“, spomína spevák Lukáš Ciho.

Kapela Instinct minulý rok vydala svoj debutový album Na inzerát a uskutočnila svoje prvé samostatné turné na Slovensku a v Prahe. Na scéne je už 6 rokov a tvoria ju dvaja Slováci a dvaja Česi. Medzi  ich najznámejšie piesne patria hity Na život a na smrť, Medzitým alebo Zlodej slnečníc. Album Na inzerát vyhral v ankete na hudobnom portáli MUSIC ZONE ocenenie Album roka 2017!

To Top