Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Kapela JAKSI TAKSI vydává po pěti letech nové album „OffLine“

Pražská pop-punková kapela vydává po pěti letech nové album s názvem „OffLine“. Album tak nepřímo navazuje na kdysi zlomové CD kapely, které neslo název „On-line“ a dalo vzniknout české pop-punkové scéně.

Od posledního vydaného alba „Signál“ uběhlo dlouhých pět let, což je nejdelší doba mezi jednotlivými alby v historii JAKSI TAKSI. Kapela tuto dobu vyplnila intenzivním koncertováním, ale i tvorbou nových písní, které pak vydala spolu s videoklipy jako singly. Některé z těchto skladeb se objeví právě i na nové desce.

Jako s každým albem i na albu „OffLine“ dochází k hudebnímu posunu.  Ať už použitím elektronických zvuků ( Hater ), přizváním hostů v podobě dětského pěveckého sboru ( Stokrát, Rozlučková ) či zařazením smyčcových či dechových nástrojů ( Stokrát, Věci se dějí ).
Pokud jde o texty, které byly vždy velmi důležitou součástí tvorby JAKSI TAKSI, vrací se kapela tematicky zpět k některým dřívějším albům.

Reklama

„Mysleli jsme si, že už nebudeme psát písně týkající se politiky, že už jsme všechno řekli“ komentuje texty Radek, autor většiny textů „ale situace kolem nás je taková, že aniž bychom si to řekli, nebo měli takový záměr, velká část textů se týká společensko-politických jevů v dnešním světě. A samozřejmě virtuálního života. Takže pokud bych měl říct o čem nová deska je, řekl bych, že o politice, virtuální realitě a trochu o lásce“.

Zajímavostí je, že o obalu desky rozhodli fanoušci svým hlasováním na Facebookových stránkách kapely. Jako bonus je pak na desce zařazen track, který byl nahrán u příležitosti společného turné kapel JAKSI TAKSI  a HARLEJ, a který nahráli obě kapely společně. K této písni pak byl natočen rovněž videoklip. Křest alba proběhne 6.10.2017 v pražském klubu Vagon a speciálním hostem zde bude kapela Zakázaný Ovoce.

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Americká speváčka, ktorá si hovorí Lana Del Rey, vydala už tento rok v marci kritikmi ospevovaný album s názvom Chemtrails over the Country Club.  V októbri pridá tridsaťšesťročná...

Novinky zo sveta hudby

Kapela Horkýže Slíže oznámila na 14.9.2021 vydanie nového albumu Alibaba a 40 krátkych songov 2. Okrem krstu, ktorý sa bude konať v Music a...

Kapely

Žilinská kapela landless 10. septembra 2021 vydala svoj prvý album, ktorý nesie názov „Mirrors“. Na albume sa nachádza 9 piesní, pričom kapela počas prebiehajúceho...

Kapely

Nový album kapely Horkýže Slíže Alibaba a 40 krátkych songov 2 sa oficiálne poleje alkoholom 14. septembra v známom nitrianskom hudobnom klube Music a...