Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Kapela Karpatskí Pastieri predstavuje svoj debutový album

V júni tohto roku vydala slovenská kapela Karpatskí Pastieri svoj debutový album s rovnomenným názvom Karpatskí pastieri. Ten pozostáva z ôsmich skladieb, ktoré vznikali zhruba pred 15 rokmi, ale nakoľko sa nikdy nedopracovali k ich oficiálnemu vydaniu, rozhodli sa spoločne, že to urobia práve v tomto období.

Po pol roku usilovnej práce v štúdiu RatNoise u gitaristu a producenta Branislava Biznára tak uzavreli pomyselný kruh svojej minulosti a obľúbené, staré skladby podrobili nekompromisným úpravám. Vďaka tomu získali moderný zvuk a aranžmánovo a kompozične ich posunuli na vyššiu úroveň.

„Za tých desať rokov odkedy sme našu hudobnú aktivitu v rámci kapely ukončili sa každý z nás hudobne posunul ďalej. Bolo nám teda jasné, že to musíme celé uchopiť nanovo a pozrieť sa na to cez náš objektív dnešnej doby. Súčasne sme ale chceli zachovať charakter a spirit jednotlivých pesničiek. Nájsť kľúč k tomu ako to urobiť nebolo jednoduché. Myslíme si ale, že sme to nakoniec zvládli veľmi dobre, hlavne teda vďaka nášmu producentovi Branislavovi Biznárovi a s výsledkom sme absolútne spokojní.“ uviedli spoločne.

Reklama
Kapela Traky zverejnila skladbu s názvom Ja neviem sám

Sedem textov na albume, ktoré vznikli zhruba v podobnom období ako samotnné skladby, pochádza z pera režiséra Patrika Lančariča. Na svojej aktuánosti a kvalite však vôbec nič nestratili. Práve naopak. K súčasným aranžom rovnako výrazne prospela nová posila v rámci kapely, bubeník Emil Frátrik, ktorý je známy svojim nezameniteľným a originálnym štýlom hrania.

Karpatskí Pastieri si k nahrávaniu prizvali aj pár svojich obľúbených hostí. O perkusie v skladbe Matrix sa postaral najznámejší latinskoamerický perkusionista na Slovensku Eddie Portella a na sláčikové nástroje v skladbách Karpatskí pastieri a Matrix si zahrala vynikajúca huslistka, pôvodom z Bulharska, Elena Minkova. O hovorené slovo v skladbe Matrix, ktoré napísal dramaturg Peter Pavlac sa postarala známa, slovenská herečka Jana Oľhová.

Nový album legendárnych The BUTTONS pokrstí 22. júna v Ateliéri Babylon český rocker Petr Janda!

Album vyšiel pod značkou Artforum Pezinok a kapela ho tento rok v júli pokrstila na  najväčšom, slovenskom festivale Pohoda v Trenčíne. Funkciu krstných rodičov prevzalo pod svoj patronát FSH.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Speváčka Adriana Banásová svojím nádherným lyrickým sopránom stvárňuje na novej nahrávke rôzne podoby túžby zo svetového operného repertoáru. Dramaturgiu jej debutového CD predstavujú obľúbené...

Zaujímavosti

Album dostal meno Heart-Shaped, ktorý vychádza z piesne Heart-shaped box kultovej kapely Nirvana. Tomáš Lukáč podáva ich piesne v novej, dosiaľ nepočutej podobe. Svetovo známe melódie...

Kapely

Garage-rocková kapela Small Town Life vydáva debutový album s názvom Common Grey, na ktorom pracovala skoro dva roky. Vzhľadom na situáciu bez koncertov sa...

Kapely

Kapela Fortuan je zoskupenie 3 hudobníkov, pôsobiace na hudobnej scéne od druhej polovice roka 2018 a po vyše 2 rokoch ich fungovania vydávajú svoj...